Twórca „Bogów” opowie historię triatlhlonowego mistrza świata

Padł pierwszy klaps na planie nowego filmu Łukasza Palkowskiego „Double Ironman”. Twórca „Bógów” ponownie sięgnął po życiorys niezwykłego człowieka – triatlhlonowego mistrza świata Jerzego Górskiego. W głównej roli zobaczymy Jakuba Gierszała, a partnerować mu będą m.in. Arkadiusz Jakubik, Janusz Gajos, Artur Żmijewski, Adam Woronowicz, Magdalena Cielecka i Szymon Piotr Warszawski.

„Double Iroman” to fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły historia inspirowana życiem pochodzącego z Legnicy Jerzego Górskiego. Filmowcy planują pokazać jego życie od lat 70. XX wieku, gdy jako 15-latek sięgnął po narkotyki, przez lata walki z nałogiem, aż po sensacyjne zdobycie tytułu mistrza świata w podwójnym triathlonie (Double Ironman) z czasem 24:47:46, który wywalczył w Huntsville w Alabamie w Stanach Zjednoczonych w 1994 roku. Do dziś żadnemu Polakowi nie udało się powtórzyć tego sukcesu.

Za realizowane na Górnym Śląsku zdjęcia do filmu odpowiada znany z „Wołynia” i „Bogów” Piotr Sobociński Jr. Producentem filmu jest Iron Films Sp. z o.o. Obraz Łukasza Palkowskiego jest pierwszym scenariuszem dofinasnowanym przez grupę Polsat w ramach Cyfrowej Strefy Twórców. Film współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, który przeznaczył na ten cel 3,5 mln złotych. „Double Ironman” wejdzie na ekrany kin w czwartym kwartale 2017 roku.

fot. Kadr z filmu „Nieulotne”/materiały prasowe

Leave a Reply