Międzynarodowy zwiastun „Ostatniej rodziny”

Dziś swoją światową premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno mieć będzie „Ostatnia rodzina” Jana P. Matuszyńskiego. Obraz powalczy w konkursie głównym o Złotego Lamparta. Z tej okazji producenci zaprezentowali zagraniczny zwiastun filmu.

„Ostatnia Rodzina” to rozgrywająca się na przestrzeni 28 lat warszawska saga słynnej rodziny Beksińskich. Zdzisław Beksiński to jeden z najbardziej charakterystycznych polskich malarzy XX wieku, słynący z niezwykłej osobowości, poczucia humoru oraz rejestrowania niemal każdego fragmentu swojego życia i otoczenia za pomocą coraz nowszych technologii audio i wideo. Z kolei Tomasz Beksiński był kultowym dziennikarzem muzycznym i tłumaczem filmowym, mającym duży wpływ na rozwój popkultury w Polsce, m.in. poprzez promowanie takich zespołów jak Marillion, Ultravox czy King Crimson oraz tłumaczenie filmów o Jamesie Bondzie czy cyklu Monty Pythona.

W legendarne postaci Zdzisława i Tomka wcielili się Andrzej Seweryn i Dawid Ogrodnik. Towarzyszą im Aleksandra Konieczna jako Zofia Beksińska oraz Andrzej Chyra w roli marszanda Piotra Dmochowskiego.

„Ostatnia Rodzina” powstała na podstawie scenariusza Roberta Bolesto („Córki Dancingu”, „Hardkor Disko”) – tekstu, który dostał się do finału konkursu scenariuszowego Hartley-Merrill. Reżyserem filmu jest Jan P. Matuszyński.

Na polskich ekranach „Ostatnia rodzina” pojawi się 30 września.

fot. Hubert Komerski/Aurum Film

Leave a Reply