Mroczna zapowiedź „Sług bożych”

Do sieci trafił właśnie pierwszy zwiastun kryminału „Sługi boże” w reżyserii Mariusza Gawrysia. Jak zapowiadają producenci, będzie to mroczne, pełne zagadek, kino gatunkowe z mocnymi kreacjami wybitnych polskich aktorów.

Z wieży wrocławskiego kościoła rzuca się młoda Niemka. Śledztwo prowadzi doświadczony komisarz Warski (Bartłomiej Topa). Ku jego niezadowoleniu do sprawy przydzielona zostaje także Ana Wittesch (Julia Kijowska), niemiecka policjantka o polskich korzeniach. Warski nie wie, że Ana przyjechała do Wrocławia, by prowadzić inne, tajne dochodzenie. Wkrótce okazuje się, że do miasta przybywa wysłannik watykańskiego banku, dr Kuntz (Krzysztof Stelmaszyk). Co łączy samobójstwo niemieckiej studentki, tajne śledztwo Any Wittesch i przyjazd wysłannika Watykanu? Zanim zagadka zostanie rozwiązana, komisarz Warski i Ana muszą nauczyć się współpracować i wzajemnie sobie ufać. Tymczasem z wieży wrocławskiego kościoła rzuca się kolejna dziewczyna…

– Przy tworzeniu filmu dbaliśmy o pokazanie nasyconego niepokojem klimatu miasta. Zależało nam, by widzowie czuli narastający lęk, osaczenie, choć bezpośrednie źródło tych uczuć pozostaje ukryte – mówi reżyser „Sług bożych” Mariusz Gawryś – laureat Złotych Lwów za najlepszy debiut za film „Szkoła masażu”.

Scenariusz obrazu jest wspólnym dziełem reżysera i Macieja Strzembosza. Za zdjęcia do filmu odpowiada Mikołaj Łebkowski. Autorem scenografii jest Janusz Sosnowski, zaś kostiumów Anna Englert. Za montaż odpowiada Milenia Filder. Muzykę do filmu skomponuje Bartosz Hajdecki.

Na ekranie obok odtwórców głównych ról zobaczymy także Adama Woronowicza, Małgorzatę Foremniak, Henryka Talara, Zbigniewa Stryja, Andrzeja Konopkę, Kamila Szeptyckiego i Monikę Dryl.

Film zobaczymy w kinach 16 września.

Leave a Reply