Gwiazdorska obsada romantycznej komedii „Po prostu przyjaźń”

W Warszawie padł ostatni klaps na planie komedii „Po prostu przyjaźń” Filipa Zylbera. Na ekranie plejada gwiazd: Agnieszka Więdłocha, Magdalena Różczka, Sonia Bohosiewicz, Bartłomiej Topa, Maciej Zakościelny, Piotr Stramowski, Marcin Perchuć i inni. Scenariusz filmu wyszedł spod pióra Karoliny Szablewskiej, współautorki „Listów do M.”.

„Po prostu przyjaźń” to pierwszy od 17 lat film fabularny w dorobku Filipa Zylbera – twórcy filmów „Egzekutor” i „Pożegnanie z Marią”, laureata Nagrody za debiut Festiwalu Filmowego w Gdyni (1993), który w ostatnim czasie skupiał się na realizacji produkcji telewizyjnych m.in. serialach „Fala zbrodni”, „Brzydula” i Prawo Agaty”.

„Po prostu przyjaźń” to wielowątkowa komedia o grupie przyjaciół. Są ze sobą na dobre i złe, na zawsze. Aż pewnego dnia… Alina (Sonia Bohosiewicz) i Marian (Marcin Perchuć) wygrywają do spółki wielkie pieniądze i muszą się nimi jakoś podzielić. Ivanka (Magdalena Różczka), singielka i menadżerka na wysokich obcasach, postanawia mieć dziecko, pomóc ma jej w tym serdeczny przyjaciel (Bartłomiej Topa). Filip (Kamil Kula) zaryzykuje twarz i karierę dla kaprysu zwariowanej kolekcjonerki guzików (Aleksandra Domańska). Stateczny profesor (Krzysztof Stelmaszyk) będzie musiał zdecydować, czy dla przyjaciela (Przemysław Bluszcz) warto złamać zasady. Tymczasem zgrana paczka przyjaciół (Agnieszka Więdłocha, Aleksandra Domańska, Maciej Zakościelny, Piotr Stramowski, Marcin Perchuć) wyrusza w góry, gdzie odkrywa tajemnicę, która na zawsze zmieni ich życie.

Na ekranie pojawią się także: Anna Polony, Magdalena Walach, Jan Peszek i Piotr Fronczewski. Scenarzystką filmu jest Karolina Szablewska – współautorka pierwszej części „Listów do M.”. Za zdjęcia do filmu odpowiadał Jan Holoubek. Obraz produkuje Agora S.A. Film zobaczymy na ekranach w styczniu 2017.

fot. Aleksandra Grochowska/Next Film

Leave a Reply