Będzie drugi sezon serialu „Wataha”

Telewizja HBO nakręci drugi sezon serialu „Wataha”, opowiadającego o losach pracowników straży granicznej w Bieszczadach. Widzowie zobaczą go w 2017 roku.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników oglądalności i zaangażowania widzów, w związku z czym podjęliśmy decyzję o produkcji drugiego sezonu – poinformował w komunikacie prasowym Michał Kozicki, prezes HBO Polska.

Serial „Wataha” rozpoczyna się od zamachu bombowego, w którym giną oficerowie jednej z jednostek straży granicznej w Bieszczadach. Tylko jednemu z nich uda się przeżyć. Kapitan SG Wiktor Rebrow (Leszek Lichota) w wyniku zamachu traci nie tylko swoich przyjaciół, ale przede wszystkim ukochaną Ewę. Zagubiony, próbuje dociec, co się wydarzyło i kto za tym wszystkim stoi. Oficjalne śledztwo prowadzi prokuratura. Poznaniem prawdy są zainteresowani również jego przełożeni. Obok Leszka Lichota w głównych rolach pojawili się Bartłomiej Topa, Magdalena Popławska, Aleksandra Popławska, Andrzej Zieliński i Marian Dziędziel.

Sześcioodcinkowy serial emitowany był premierowo od października do listopada 2014 roku. Następnie „Wataha” była wyświetlana w 15 krajach, w których obecne jest HBO Europe, m.in. na Węgrzech, w Holandii, Czechach i w Chorwacji. Wkrótce serial trafić ma na antenę brytyjskiego Channel 4.

Szczegóły drugiej serii „Watahy” HBO trzyma na razie w tajemnicy. Wiadomo jedynie, że serial trafi na antenę w 2017 roku.

 

Leave a Reply