Robert Pattinson i Patricia Arquette w produkcji s-f dofinansowanej przez PISF

Polski Instytut Sztuki Filmowej przyznał 1,5 mln złotych na produkcję filmu science-fiction „High Life” w reżyserii Claire Denis. W obrazie główne role zagrają Robert Pattinson, Patricia Arquette i Mia Goth.

Obraz opowiadać będzie o grupie skazańców wysłanych w misję kosmiczną poza granice naszego układu słonecznego. W trakcie wyprawy na jej uczestnikach przeprowadzane są eksperymenty mające sprawdzić możliwość poczęcia i utrzymania życia w warunkach pozaziemskich. Zamknięty w przestrzeni kosmicznego statku, mający opinię twardziela Monte (Robert Pattinson) odkrywa w sobie nieznane dotąd uczucie – miłość do urodzonej w wyniku zabiegu in vitro córki.

68-letnia Claire Denis to jedna z czołowych reżyserek francuskiego kina artystycznego. Filmowe doświadczenie zdobywała na planach filmów Costy-Gavrasa, Jima Jarmuscha i Wima Wendersa. Za swoje filmy nagradzana była na międzynarodowych festiwalach w Locarno, Rotterdamie i Berlinie.

Scenariusz „High Life” reżyserka napisała wspólnie z Zadie Smith i Nickiem Lairdem. Za zdjęcia do filmu odpowiadać będzie Agnès Godard. Głównym producentem obrazu jest francuska firma Alcatraz Films. Ze strony polskiej za produkcję odpowiadać będą Klaudia Śmieja (Madants Sp z o.o.), która była również koproducentem obecnego zimą w kinach obrazu Anne Fontaine „Niewinne” oraz Anna Różalska (Match&Spark) koproducent „Who will Write Our History” produkowanego przez Nancy Spielberg.

„High Life” realizowane będzie w języku angielskim. Zdjęcia powstaną jesienią na terenie Polski. Budżet filmu wynosi blisko 33 mln złotych. Jego premierę zapowiedziano na 2017 rok.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *