Strona główna » Robert Pattinson i Patricia Arquette w produkcji s-f dofinansowanej przez PISF

Robert Pattinson i Patricia Arquette w produkcji s-f dofinansowanej przez PISF

przez Redakcja
robert pattinson

Polski Instytut Sztuki Filmowej przyznał 1,5 mln złotych na produkcję filmu science-fiction „High Life” w reżyserii Claire Denis. W obrazie główne role zagrają Robert Pattinson, Patricia Arquette i Mia Goth.

Obraz opowiadać będzie o grupie skazańców wysłanych w misję kosmiczną poza granice naszego układu słonecznego. W trakcie wyprawy na jej uczestnikach przeprowadzane są eksperymenty mające sprawdzić możliwość poczęcia i utrzymania życia w warunkach pozaziemskich. Zamknięty w przestrzeni kosmicznego statku, mający opinię twardziela Monte (Robert Pattinson) odkrywa w sobie nieznane dotąd uczucie – miłość do urodzonej w wyniku zabiegu in vitro córki.

68-letnia Claire Denis to jedna z czołowych reżyserek francuskiego kina artystycznego. Filmowe doświadczenie zdobywała na planach filmów Costy-Gavrasa, Jima Jarmuscha i Wima Wendersa. Za swoje filmy nagradzana była na międzynarodowych festiwalach w Locarno, Rotterdamie i Berlinie.

Scenariusz „High Life” reżyserka napisała wspólnie z Zadie Smith i Nickiem Lairdem. Za zdjęcia do filmu odpowiadać będzie Agnès Godard. Głównym producentem obrazu jest francuska firma Alcatraz Films. Ze strony polskiej za produkcję odpowiadać będą Klaudia Śmieja (Madants Sp z o.o.), która była również koproducentem obecnego zimą w kinach obrazu Anne Fontaine „Niewinne” oraz Anna Różalska (Match&Spark) koproducent „Who will Write Our History” produkowanego przez Nancy Spielberg.

„High Life” realizowane będzie w języku angielskim. Zdjęcia powstaną jesienią na terenie Polski. Budżet filmu wynosi blisko 33 mln złotych. Jego premierę zapowiedziano na 2017 rok.

Polecane wpisy:

Skomentuj