Stramowski i Zieliński gwiazdami nowego serialu TVN „Na noże”

Świat kuchni… od kuchni – to rzeczywistość nowego serialu TVN „Na noże”, w którym główne role zagrają Wojciech Zieliński i Piotr Stramowski. Serię wyreżyserują Łukasz Jaworski i Julia Kolberger.

33-letni Jacek (Wojciech Zieliński) – genialny kucharz – stawia wszystko na jedną kartę i otwiera autorską restaurację. Ma ponadprzeciętny smak, talent, pasję i determinację, a u jego boku są oddani przyjaciele. Czy to wystarczy, aby wspiąć się na kulinarny szczyt?  Tym bardziej, gdy trzeba toczyć ostrą rywalizację ze znanym kucharzem innej restauracji – Darkiem (Piotr Stramowski). Tak zaczyna się starcie dwóch szefów kuchni, dwóch kulinarnych światów i dwóch mocnych charakterów.

„Na noże” jest oparty na oryginalnym pomyśle stacji TVN autorstwa producentki Katarzyny Dobrzyńskiej. Scenariusz serialu napisali Doman Nowakowski („39 i pół”), Michał Godzic („Julia”, „Detektywi”) oraz Anna Wiśniewska („Prosto w serce” i „Klub szalonych dziewic”). Serial wyreżyserują Łukasz Jaworski („39 i pół”, „Skazane”) i Julia Kolberger („Mazurek”).

– To opowieść o geniuszu głodnym nie tyle sukcesu co spełnienia. Jacek podświadomie czuje, że nie wszystko w jego życiu ułożyło się tak, jakby chciał, że niektóre rzeczy uwierają go. Pod wpływem pewnych zdarzeń mówi „dość”. Postanawia, że tym razem już nie ucieknie przed swoimi marzeniami. Historia Jacka to historia wielu z nas. Czasem czujemy, że w naszym życiu najprostsza byłaby ucieczka, ale mimo to chcemy mieć odwagę, aby zostać i walczyć – tłumaczy Dorota Chamczyk, producentka serialu „Na noże”.

W obsadzie pojawią się także m.in. Weronika Książkiewicz (Wiola), Joanna Jarmołowicz (Zuza), Piotr Głowacki (Patryk), Dominika Kluźniak (Magda, żona Patryka), Antoni Pawlicki (Serafin), Elżbieta Kępińska (babcia Janina), Marzena Trybała (matka Beata), Jan Frycz (ojciec Marian) oraz Witold Dębicki (dziadek Antoni).

Autorką scenografii jest Barbara Ostapowicz, kostiumów – Ola Staszko, zdjęć – Jeremi Prokopowicz. Zdjęcia realizowane będą do połowy października w Warszawie i okolicach. Emisję pierwszego odcinka „Na noże” zaplanowano na wrzesień.

Foto: TVN/Piotr Litwic

Leave a Reply