Szumowska wspiera kobiecy kolektyw filmowy

Małgorzata Szumowska wyreżyseruje jedną z siedmiu nowel składających się na „Together Now”, czyli pierwszy film organizacji non profit We Do It Together, której celem jest wspieranie kobiet działających w przemyśle filmowym.

Tematyką filmu „Together Now”, którego realizację zapowiedziano  na Festiwalu Filmowym w Cannes,  jest siła kobiet. Każdą z nowel nakręci reżyserka z innego państwa. W reżyserskim kolektywie obok Szumowskiej znajdą się: gwiazda „House of Cards” i „Forresta Gumpa” Robin Wright, Catherine Hardwicke („Zmierzch”, „Trzynastka”), Kátia Lund („Miasto Boga”), Patricia Riggen („33”, „Lemoniada Gada”), Haifaa al-Mansour („Dziewczynka w trampkach”) oraz Melina Matsoukas, autorka teledysków „We Found Love” Rihanny oraz „Pretty Hurts” Beyonce.

Wśród gwiazd, które pojawią się na ekranie zobaczymy m.in. laureatkę Oscara Juliette Binoche oraz znaną ze „Slumdoga. Milionera z ulicy” Freidę Pinto. Producentami „Together Now” są Carol Polakoff, Shelby Stone i Chiara Tilesi. Prace nad filmem rozpoczną się w lipcu. Dochód z filmu zostanie przekazany na rozwój We Do It Together.

 

Leave a Reply