Nowy film Juliusza Machulskiego

W sierpniu w Lublinie padnie pierwszy klaps na planie nowego filmu Juliusza Machulskiego „Volta”. Obraz ma być przewrotną komedią „łotrzykowską” z wątkami historycznymi w tle.

Akcja „Volty” ogniskować się będzie wokół  historycznego przedmiotu, który w różnych epokach pojawia się w trakcie istotnych dla historii Polski i Europy wydarzeń, takich jak: śmierć Kazimierza Wielkiego, ucieczka Henryka Walezego z Polski, bitwa pod Somosierrą, czy wreszcie wojna domowa w Hiszpanii z udziałem dąbrowszczaków.

Odtwórcami głównych ról będą: Olga Bołądź, Andrzej Zieliński i Aleksandra Domańska. W epizodach rozgrywających się w minionych wiekach zobaczymy Tomasza Kota, Roberta Więckiewicza i Marcina Dorocińskiego.

„Voltę” wyprodukuje Studio Filmowe „Zebra”. Zdjęcia do filmu mają się rozpocząć w połowie sierpnia i potrwają do końca września – w większości mają być kręcone w Lublinie. Budżet filmu wynosi 5,3 mln złotych. Miasto wesprze produkcję kwotą 900 tys. z Lubelskiego Funduszu Filmowego. Film ma być gotowy do dystrybucji na przełomie I i II kwartału 2017, a jego premiera uświetni 700. rocznicę uzyskania przez Lublin praw miejskich.

Leave a Reply