Powstaje pierwszy polski film o islamskim terroryzmie

Ruszyły prace nad filmem Pawła Orwata „Tam gdzie bogowie śpią”. To opowieść o młodych ludziach werbowanych w szeregi organizacji terrorystycznej planującej zamachy w Europie.

– Co roku z całego Świata werbowanych jest tysiące młodych ludzi w szeregi radykalnego islamu, by walczyć z niewiernymi w dżihadzie Z tego około 30% to osoby w wieku od 18 do 20 roku życia. Duża część tych młodych ludzi w ogóle nie posiada korzeni bliskowschodnich. Bohaterowie naszej historii dramatycznie balansują pomiędzy dobrem a złem, pomiędzy fanatyzmem a rozsądkiem, miłością a nienawiścią, wiara a pustka… – piszą twórcy na facebookowym fanpege’u „Tam gdzie bogowie śpią”.

Scenariusz filmu wyszedł spod pióra Łukasza M. Maciejewskiego, współautora fabuł „Czerwony pająk” i „Kantor. Nigdy tu już nie powrócę”. Za reżyserię odpowiada Paweł Orwat, dla którego „Tam gdzie bogowie śpią” to debiut w fabularnym pełnym metrażu. Zdjęcia zrealizuje współpracujący z nim młody operator Patryk Jordanowicz.

Film ma być koprodukcją międzynarodową. Stronę polską reprezentują Raster Film i Horizon Films. Producentem wiodącym jest Rafał Ulicki.

Oficjalna strona filmu dostępna jest pod adresem therewherethegodssleep.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *