Powstaje pierwszy polski film o islamskim terroryzmie

Ruszyły prace nad filmem Pawła Orwata „Tam gdzie bogowie śpią”. To opowieść o młodych ludziach werbowanych w szeregi organizacji terrorystycznej planującej zamachy w Europie.

– Co roku z całego Świata werbowanych jest tysiące młodych ludzi w szeregi radykalnego islamu, by walczyć z niewiernymi w dżihadzie Z tego około 30% to osoby w wieku od 18 do 20 roku życia. Duża część tych młodych ludzi w ogóle nie posiada korzeni bliskowschodnich. Bohaterowie naszej historii dramatycznie balansują pomiędzy dobrem a złem, pomiędzy fanatyzmem a rozsądkiem, miłością a nienawiścią, wiara a pustka… – piszą twórcy na facebookowym fanpege’u „Tam gdzie bogowie śpią”.

Scenariusz filmu wyszedł spod pióra Łukasza M. Maciejewskiego, współautora fabuł „Czerwony pająk” i „Kantor. Nigdy tu już nie powrócę”. Za reżyserię odpowiada Paweł Orwat, dla którego „Tam gdzie bogowie śpią” to debiut w fabularnym pełnym metrażu. Zdjęcia zrealizuje współpracujący z nim młody operator Patryk Jordanowicz.

Film ma być koprodukcją międzynarodową. Stronę polską reprezentują Raster Film i Horizon Films. Producentem wiodącym jest Rafał Ulicki.

Oficjalna strona filmu dostępna jest pod adresem therewherethegodssleep.com

Leave a Reply