Magdalena Łazarkiewicz realizuje film ze studentami WSF

W Warszawie ruszyły zdjęcia do „Kim jesteś” – dyplomowego filmu studentów III roku Aktorstwa Warszawskiej Szkoły Filmowej. Projekt reżyseruje Magdalena Łazarkiewicz według scenariusza Magdaleny Wleklik. Autorem zdjęć do filmu jest Wojciech Todorow, a choreografią zajmuje się Karolina Kroczak. 

O filmie:

Młodzi ludzie, członkowie odnoszącego spektakularne sukcesy TEATRU CIAŁA, są przesłuchiwani. Na początku nie domyślamy się, jaki jest powód. Opowiadają o sobie, przedstawiają się – nie wiemy, czy mówią prawdę czy zmyślają. KIM SĄ? Dokument czy fikcja? W ich relacjach czasem pojawiają się różne wersje opisu tej samej osoby, zdarzenia… Coraz częściej w tych opowieściach przewija się postać reżysera, szefa; nie wiemy –  inspirującego twórcy czy zręcznego manipulatora; hochsztaplera czy duchowego mistrza; wrażliwca czy tchórza nie stroniącego od romansu z dwoma siostrami jednocześnie.

Kim są uczestnicy tej spowiedzi, kim jest ten, którego postać ich łączy?

O jego zaskakującej metamorfozie dowiadujemy się na końcu.

 Naszym filmem chcemy zadać pytanie: czy w naszej, przeładowanej informacjami i obrazami rzeczywistości nie zatracamy umiejętności odróżniania prawdy od fikcji, umiejętności odczytania, kto jest wobec nas wierny i lojalny, a kto używa nas do jakiś swoich  dwuznacznych celów, prowadzi grę, w której jesteśmy tylko bezwolnymi pionkami…

Co oznaczają we współczesnym świecie takie pojęcia jak wierność, lojalność, wspólnota, zaufanie do drugiego człowieka? Jak się obronić przed inwazją kłamstwa?

W filmie wystąpią: Kamil Bukato, Greta Burzyńska, Mateusz Dobies, Sara Drobniak, Iga Górecka, Michał Jarczyński, Róża Klekotko, Anastazja Pazura, Kinga Rudaś, Noemi Sopolińska, Matylda Stanejko, Marta Stuła, Wojtek Węglarski, Marcin Wypych.

fot. Marcin Magiera/WSF

Leave a Reply