Strona główna » Magdalena Łazarkiewicz realizuje film ze studentami WSF

Magdalena Łazarkiewicz realizuje film ze studentami WSF

przez Redakcja
magdalena lazarkiewicz

W Warszawie ruszyły zdjęcia do „Kim jesteś” – dyplomowego filmu studentów III roku Aktorstwa Warszawskiej Szkoły Filmowej. Projekt reżyseruje Magdalena Łazarkiewicz według scenariusza Magdaleny Wleklik. Autorem zdjęć do filmu jest Wojciech Todorow, a choreografią zajmuje się Karolina Kroczak. 

O filmie:

Młodzi ludzie, członkowie odnoszącego spektakularne sukcesy TEATRU CIAŁA, są przesłuchiwani. Na początku nie domyślamy się, jaki jest powód. Opowiadają o sobie, przedstawiają się – nie wiemy, czy mówią prawdę czy zmyślają. KIM SĄ? Dokument czy fikcja? W ich relacjach czasem pojawiają się różne wersje opisu tej samej osoby, zdarzenia… Coraz częściej w tych opowieściach przewija się postać reżysera, szefa; nie wiemy –  inspirującego twórcy czy zręcznego manipulatora; hochsztaplera czy duchowego mistrza; wrażliwca czy tchórza nie stroniącego od romansu z dwoma siostrami jednocześnie.

Kim są uczestnicy tej spowiedzi, kim jest ten, którego postać ich łączy?

O jego zaskakującej metamorfozie dowiadujemy się na końcu.

 Naszym filmem chcemy zadać pytanie: czy w naszej, przeładowanej informacjami i obrazami rzeczywistości nie zatracamy umiejętności odróżniania prawdy od fikcji, umiejętności odczytania, kto jest wobec nas wierny i lojalny, a kto używa nas do jakiś swoich  dwuznacznych celów, prowadzi grę, w której jesteśmy tylko bezwolnymi pionkami…

Co oznaczają we współczesnym świecie takie pojęcia jak wierność, lojalność, wspólnota, zaufanie do drugiego człowieka? Jak się obronić przed inwazją kłamstwa?

W filmie wystąpią: Kamil Bukato, Greta Burzyńska, Mateusz Dobies, Sara Drobniak, Iga Górecka, Michał Jarczyński, Róża Klekotko, Anastazja Pazura, Kinga Rudaś, Noemi Sopolińska, Matylda Stanejko, Marta Stuła, Wojtek Węglarski, Marcin Wypych.

Polecane wpisy:

Skomentuj