Franciszek Pieczka w ekranizacji scenariusza Pawła Sali

Franciszek Pieczka zagra jedną z głównych ról w filmie „Syn Królowej Śniegu”, który według scenariusza Pawła Sali wyreżyseruje Robert Wichrowski. Pierwszy klaps na planie padnie w czerwcu. 

Napisany przez Pawła Salę („Matka Teresa od kotów”) przed kilkunastoma laty scenariusz „Syna Królowej Śniegu” w 2002 roku znalazł się w finale konkursu Hartley-Merrill. Od tego czasu krążył wśród producentów i reżyserów, nie udawało się jednak znaleźć środków na jego realizację. Aż trafił w ręce Piotra Mikołajczaka z Rock And Roll Production, któremu udało się dopiąć budżet i zgromadzić ekipę, która przeniesie na ekran tę na poły bajkową historię, w przewrotny sposób nawiązującą do zawartej w tytule baśni Hansa Christiana Andersena.

„Syn Królowej Śniegu” to opowieść o 25-letniej Annie z podpoznańskich Szamotuł. Marząca o wielkomiejskim życiu kobieta na co dzień pracuje w galerii handlowej w Poznaniu i samotnie wychowuje pięcioletniego syna. Najbliższym przyjacielem spragnionego rodzinnego ciepła chłopca jest mieszkający po sąsiedzku siedemdziesięciokilkuletni pan Kazimierz, emerytowany pisarz roztaczający przed kilkulatkiem baśniowe wizje. To właśnie w tej roli zobaczymy Franciszka Pieczkę.

Film wyreżyseruje Robert Wichrowski, twórca obrazów „Karuzela” i  „Francuski numer”. Za zdjęcia odpowiadał będzie Mirosław Kuba Brożek. Natomiast baśniową scenografię zaprojektuje Małgorzata Grabowska-Kozera. Pierwszy klaps na planie padnie w połowie czerwca. Premierę filmu zaplanowano na 2017 rok.

Leave a Reply