Ewa Bukowska adaptuje książkę Grażyny Jagielskiej

W lipcu 2016 roku padnie pierwszy klaps na planie pełnometrażowego debiutu fabularnego Ewy Bukowskiej – „53 wojny”. Scenariusz powstał na motywach książki Grażyny Jagielskiej „Miłość z kamienia. Życie z korespondentem wojennym”. Będzie to kolejny, pełnometrażowy debiut wyprodukowany przez Studio Munka-Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

Film „53 Wojny” opowiada o miłości i skomplikowanej relacji między dwoma fascynującymi osobami, Anną i Witkiem, na tle bieżących konfliktów wojennych rozgrywających się w różnych częściach świata. To opowieść wielowymiarowa.

Moją reżyserską inspiracją są filmy Hanekego: precyzyjna, wciągająca, narracja zwieńczona silną i zaskakującą pointą. Pragnę poruszyć wyobraźnię widza i jego najgłębsze, złożone emocje tak dalece, jak potrafi to robić Wojtek Jagielski, w swoich książkach, które są w pierwszej kolejności przyczyną powstania książki Grażyny Jagielskiej, a teraz mojego opowiadania filmowego. Pragnę stworzyć obraz, który może stać się dla wielu formą terapii –  mówi o produkcji reżyserka i scenarzystka Ewa Bukowska, która w Studio Munka-SFP w ramach programu „30 Minut” wyreżyserowała film „Powrót”.

W roli Anny zobaczymy Magdalenę Popławską. Partnerować jej będzie Michał Żurawski. Propozycję wzięcia udziału w filmie otrzymali Kinga Preis i Krzysztof Stroiński. Za zdjęcia do filmu odpowiada operatora młodego pokolenia, dwukrotnie nagrodzony podczas festiwalu Młodzi i Film w latach 2012 i 2015, Tomasz Naumiuk. Kierownikiem produkcji jest Sylwia Rajdaszka.

Producentem filmu jest Studio Munka-Stowarzyszenie Filmowców Polskich. Koproducentami filmu są Canal+, The Chimeny Pot, Wojciech Kabarowski Digital Movies. Film współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.  Premiera filmu zaplanowana jest na 2017 rok.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *