Tomek Bagiński zapowiada kolejne odsłony „Legend polskich”

Po znakomicie przyjętych „Smoku” i „Twardowskym” powstaną kolejne krótkometrażowe filmy z serii „Legendy polskie”. Na jesieni zobaczymy legendy o Bazyliszku i Jadze, a także dalszą historię Twardowsky’ego. 

Zrealizowane przez Tomasza Bagińskiego pierwsze dwie etiudy z serii wyświetlono na YouTube ponad 6 milionów razy. To sprawiło, że zarówno finansujące projekt Allegro, a także reżyser i inne osoby zaangażowane w projekt zaczęły myśleć o kontynuacji. Informację o dalszym ciągu „Legend polskich” ogłoszono na niedawnym konwencie fantastyki Pyrkon w Poznaniu. Ambicją twórców jest stworzenia Uniwersum, które będzie ramą dla budowania opowieści inspirowanych polskimi legendami. Złożą się na nie, oprócz filmów i opowiadań, także komiksy, powieści, gry.

We wrześniu premierę będzie mieć „Twardowsky 2.0”. Realizowana z udziałem Roberta Więckiewicza i Aleksandry Kasprzyk kontynuacja opowieści o polskim szlachcicu, któremu udało się przechytrzyć seksowną diablicę. Twardowsky, któremu udało się zbiec w okolicę Saturna zmuszony będzie doładować uprowadzony szatański statek. Problem w tym, że jest on zasilany… grzechami. W filmie pojawią się także nowe postaci – diabły Boruta i Rokita oraz… Polskie Piekło, do którego wejście znajdować się będzie popgrowskim bloku w Raczkach pod Suwałkami. Film trwać ma około 20 minut i stanowić punkt wyjścia do następnych zapowiadanych legend.

Kolejną postacią z filmowego uniwersum Legend polskich ma być zielarka Jaga potrafiąca samodzielnie pokonać oddział antyterrorystów. – Po raz pierwszy w historii polskiego kina zrobimy porządną bijatykę – zapowiada Bagiński. Twórcy zamierzają także ożywić Bazyliszka, z którym walczył będzie Boguś Kołodziej – jeden z potomków polskich Piastów. W drugim planie pojawią się zaś takie postaci, jak Rzepicha, czy Żelazna Góra – tajna jednostka ABW zajmująca się zjawiskami paranormalnymi.

W powstawanie uniwersum Legend polskich zaangażowani będą pisarze Jacek Dukaj, Rafał Kosik, Elżbieta Cherezińska i Łukasz Orbitowski. Za realizację kolejnych filmów obok Tomka Bagińskiego odpowiadał będzie Fish Ladder – wyselekcjonowany zespół Platige Image, który od 2014 roku zajmuje się realizacją projektów specjalnych firmy.

 

Leave a Reply