Aktorski powrót Krzysztofa Globisza

Po dwóch latach od dotkliwego udaru Krzysztof Globisz wraca do życia zawodowego. Aktor kilka dni temu dołączył  do zespołu Teatru Starego w Krakowie, pojawi się także w filmie „Jestem mordercą” Macieja Pieprzycy.

„Jestem mordercą” to thriller psychologiczny inspirowany prawdziwymi wydarzeniami z początku lat 70. XX wieku. Głównym bohaterem filmu jest młody milicjant, który staje na czele grupy dochodzeniowej mającej złapać seryjnego zabójcę kobiet.

W roli głównej w „Jestem mordercą” zobaczymy Mirosława Haniszewskiego. Partnerują mu Arkadiusz Jakubik, Magdalena Popławska, Piotr Adamczyk, Michał Żurawski i Sławomir Zapała. Teraz, w przedostatnim dniu zdjęć, do tej ekipy dołączył Krzysztof Globisz.

59-letni Krzysztof Globisz dwa lata temu przeszedł dotkliwy udar. Od tego czasu aktor z pomocą rodziny i przyjaciół wytrwale pracuje nad dojściem do zdrowia. W weekend wystąpił na deskach Starego Teatru w Krakowie w adaptacji „Podopiecznych” Elfride Jelinek w reżyserii Pawła Miśkiewicza. Teraz pojawił się gościnnie w filmie Macieja Pieprzycy. Zapowiada także powrót do zajęć ze studentami krakowskiej PWST.

Dla reżysera Macieja Pieprzycy „Jestem mordercą” to powrót do głośnej sprawy Wampira z Zagłębia, który siał postrach wśród mieszkańców Śląska w latach 60. i 70. i na temat którego Pieprzyca 18 lat temu zrealizował film dokumentalny.

Za zdjęcia do „Jestem mordercą” odpowiada Paweł Dyllus. O odtworzenie realiów PRL-u zadbały scenograf Joanna Wójcik, autorka kostiumów Agata Culak i charakteryzatorka Jolanta Grzelak.

Producentem filmu jest RE Studio Renata Czarnkowska-Listoś, Maria Gołoś. Koproducentami: Narodowy Instytut Audiowizualny, Telewizja Polska S.A, Agora S.A., Monternia.pl Film współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

fot. Kadr z filmu „Na Wieży Babel”/www.babelfilm.pl

Leave a Reply