Dziewczyna Bonda w nowym filmie Lecha Majewskiego

Berenice Marlohe czyli piękna Sévérine z 23. części przygód Jamesa Bonda „Skyfall” oraz Keir Dullea, legendarny Dr David Bowman z filmu „2001: Odyseja Kosmiczna” dołączyli do obsady najnowszego obrazu Lecha Majewskiego „Dolina Bogów”.

Nowy projekt autora „Młyna i krzyża” to międzynarodowa koprodukcja, której scenariusz jest interpretacją legendy Indian Navajo i opowiada historię najbogatszego człowieka na Ziemi. Część zdjęć do filmu realizowano w ubiegłym roku na Śląsku m.in. w zamku Książ oraz Katowicach. Jednak te najważniejsze dopiero powstaną – kręcone będą w maju, z udziałem Berenice Marlohe, Keira Dullei, a także Charlotte Rampling, znanego z filmu „Pearl Harbor” Josha Hartnetta oraz Johna Rhys-Daviesa, w filmografii którego znajdziemy m.in. serię o Indianie Jonesie oraz „Władcę pierścieni”. W planach są dalsze zdjęcia na Śląsku, a także w USA i we Włoszech.

Producentem „Doliny Bogów” jest Stowarzyszenie Twórców i Mecenasów Kultury i Nauki Angelus Silesius. Zaś koproducentami Odra-Film, Śląski Fundusz Filmowy, Lumicon Malewski Marcin, Lightcraft Advertising i Royal Road Entertainment LCC (USA). Budżet filmu wynosi 16,5 mln złotych. Produkcję kwotą 3,5 mln wsparł Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Leave a Reply