Dziewczyna Bonda w nowym filmie Lecha Majewskiego

Berenice Marlohe czyli piękna Sévérine z 23. części przygód Jamesa Bonda „Skyfall” oraz Keir Dullea, legendarny Dr David Bowman z filmu „2001: Odyseja Kosmiczna” dołączyli do obsady najnowszego obrazu Lecha Majewskiego „Dolina Bogów”.

Nowy projekt autora „Młyna i krzyża” to międzynarodowa koprodukcja, której scenariusz jest interpretacją legendy Indian Navajo i opowiada historię najbogatszego człowieka na Ziemi. Część zdjęć do filmu realizowano w ubiegłym roku na Śląsku m.in. w zamku Książ oraz Katowicach. Jednak te najważniejsze dopiero powstaną – kręcone będą w maju, z udziałem Berenice Marlohe, Keira Dullei, a także Charlotte Rampling, znanego z filmu „Pearl Harbor” Josha Hartnetta oraz Johna Rhys-Daviesa, w filmografii którego znajdziemy m.in. serię o Indianie Jonesie oraz „Władcę pierścieni”. W planach są dalsze zdjęcia na Śląsku, a także w USA i we Włoszech.

Producentem „Doliny Bogów” jest Stowarzyszenie Twórców i Mecenasów Kultury i Nauki Angelus Silesius. Zaś koproducentami Odra-Film, Śląski Fundusz Filmowy, Lumicon Malewski Marcin, Lightcraft Advertising i Royal Road Entertainment LCC (USA). Budżet filmu wynosi 16,5 mln złotych. Produkcję kwotą 3,5 mln wsparł Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *