Zbigniew Zamachowski powróci jako Jaskier

Aktor dał się namówić do ponownego wcielenia się w słynnego barda z kart powieści Andrzeja Sapkowskiego grupie młodych twórców przygotowujących niezależny, krótkometrażowy obraz „Pół Wieku Poezji Później”. Projekt zrealizowany zostanie dzięki wsparciu internautów.

„Pół Wieku Poezji Później” to niezależna produkcja fantasy, która ma miejsce kilkadziesiąt lat po wydarzeniach znanych z Sagi Andrzeja Sapkowskiego. Jej pomysłodawcą jest student Warszawskiej Szkoły Filmowej, reżyser i scenarzysta Jakub Nurzyński, który wraz z grupą przyjaciół postanowił stworzyć fanowską opowieść wynikającą z fascynacji światem Wiedźmina.

Do udziale w projekcie zaprosili profesjonalnych aktorów m.in. Mariusza Drężka, Magdalenę Różańską i Zbigniewa Zamachowskiego. Ten ostatni zgodził się ponownie wcielić w postać największego przyjaciela Wiedźmina – barda Jaskra, którego przed laty zagrał w filmie Marka Brodzkiego „Wiedźmin”.

Fundusze na film pochodzą z crowdfundingu. Internetowa społeczność wsparła projekt w serwisie Polakpotrafi.pl kwotą blisko 50 tys. złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na scenografię, kostiumy i wynajmem profesjonalnego sprzętu.

Leave a Reply