Charlotte Rampling gwiazdą nowego filmu Lecha Majewskiego

Znakomita brytyjska aktorka Charlotte Rampling dołączyła do obsady filmu Lecha Majewskiego „Dolina Bogów”. Będzie to już drugie spotkanie Brytyjki z polskim reżyserem. Wcześniej pojawiła się bowiem w jego głośnym filmie „Młyn i krzyż”. Obok Rampling na ekranie zobaczymy także Josha Hartnetta i Johna Rhys-Daviesa. Zdjęcia z ich udziałem realizowane będą w maju.

– Scenariusz filmu łączy w sobie szereg postaci i wątków, ale trzy spośród nich stanowią „maszty narracyjne” są nimi: „materializacja” archaicznej legendy Indian Navajo, wątek najbogatszego człowieka na ziemi oraz historia narratora – pisarza – czytamy w eksplikacji na stronie Śląskiego Funduszu Filmowego, który dofinansował produkcję „Doliny Bogów”. W ubiegłym roku na Śląsku m.in. w zamku Książ oraz Katowicach zrealizowano część zdjęć do filmu. Jednak te najważniejsze dopiero powstaną – kręcone będą w USA, z udziałem Charlotte Rampling, a także, znanego z filmu „Pearl Harbor” Josha Hartnetta oraz Johna Rhys-Daviesa, w filmografii którego znajdziemy m.in. serię o Indianie Jonesie oraz „Władcę pierścieni”.

Producentem „Doliny Bogów” jest Stowarzyszenie Twórców i Mecenasów Kultury i Nauki Angelus Silesius. Zaś koproducentami Odra-Film, Śląski Fundusz Filmowy, Lumicon Malewski Marcin, Lightcraft Advertising i Royal Road Entertainment LCC (USA). Budżet filmu wynosi 16,5 mln złotych. Produkcję kwotą 3,5 mln wsparł Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *