Charlotte Rampling gwiazdą nowego filmu Lecha Majewskiego

Znakomita brytyjska aktorka Charlotte Rampling dołączyła do obsady filmu Lecha Majewskiego „Dolina Bogów”. Będzie to już drugie spotkanie Brytyjki z polskim reżyserem. Wcześniej pojawiła się bowiem w jego głośnym filmie „Młyn i krzyż”. Obok Rampling na ekranie zobaczymy także Josha Hartnetta i Johna Rhys-Daviesa. Zdjęcia z ich udziałem realizowane będą w maju.

– Scenariusz filmu łączy w sobie szereg postaci i wątków, ale trzy spośród nich stanowią „maszty narracyjne” są nimi: „materializacja” archaicznej legendy Indian Navajo, wątek najbogatszego człowieka na ziemi oraz historia narratora – pisarza – czytamy w eksplikacji na stronie Śląskiego Funduszu Filmowego, który dofinansował produkcję „Doliny Bogów”. W ubiegłym roku na Śląsku m.in. w zamku Książ oraz Katowicach zrealizowano część zdjęć do filmu. Jednak te najważniejsze dopiero powstaną – kręcone będą w USA, z udziałem Charlotte Rampling, a także, znanego z filmu „Pearl Harbor” Josha Hartnetta oraz Johna Rhys-Daviesa, w filmografii którego znajdziemy m.in. serię o Indianie Jonesie oraz „Władcę pierścieni”.

Producentem „Doliny Bogów” jest Stowarzyszenie Twórców i Mecenasów Kultury i Nauki Angelus Silesius. Zaś koproducentami Odra-Film, Śląski Fundusz Filmowy, Lumicon Malewski Marcin, Lightcraft Advertising i Royal Road Entertainment LCC (USA). Budżet filmu wynosi 16,5 mln złotych. Produkcję kwotą 3,5 mln wsparł Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Leave a Reply