Trwają prace nad udźwiękowieniem „Królewicza Olch”

– 200 ścieżek w Pro Tools, 13 aktów, ponad 9 tysięcy klipów audio. Możemy zaczynać zgranie „Królewicza Olch”. Szykujcie się na solidną dawkę dźwiękowego Universum – napisał na swoim facebookowym profilu inżynier dźwięku Radosław Ochnio informując o rozpoczęciu finalnych prac nad udźwiękowieniem filmu Kuby Czekaja „Królewicz Olch”.

Drugi pełnometrażowy obraz w karierze Kuby Czekaja (po świetnie przyjętym debiucie „Baby Bump”) to historia wybitnie utalentowanego 14-letniego chłopca, który rozpoczyna naukę fizyki na uniwersytecie. Pracuje nad teorią światów równoległych, których łącznikiem – jak z początku sądzi – jest światło. Chłopiec ma niezwykły umysł i pokaleczoną duszę, której nie jest w stanie uleczyć matka autorytarnie kierująca jego życiem. Pojawienie się w ich życiu mężczyzny ustanawia nowy porządek, chłopiec z rąk matki przechodzi pod jego opiekę. Między trójką bohaterów krętą drogą tworzy się więź, ale ich wspólne szczęście nie trwa długo. Chłopiec dochodzi do rozwiązania zagadki przejścia między światami, wyrusza w podróż, na szali kładzie swoje życie…

Zdjęcia do „Królewicza Olch” realizowane były od października 2014 do lutego 2015. W tytułową postać wcielił się nastolatek Stanisław Cywka, zaś partnerują mu Agnieszka Podsiadlik i Sebastian Łach. Za efekty i montaż dźwięku odpowiada Radosław Ochnio. Muzyka do filmu jest dziełem Bartka Gliniaka. Producentem filmu jest Studio Munka SFP. Premiera filmu jeszcze w tym roku.

Leave a Reply