Marcin Dorociński w duńskiej komedii reżysera „Księgi Diny”

Marcin Dorociński dołączył do obsady nowego filmu reżysera „Księgi Diny” Ole Bornedala. W komediowym obrazie „The Killers of Nibe” zagra jedną z głównych ról obok fantastycznych duńskich aktorów, znanego z „Nimfomanki” i trzeciej odsłony serialu „Most nad Sundem” Nicolasa Bro oraz Ulricha Thomsena, którego mogliśmy podziwiać m.in. w „Jabłkach Adama” i w „Festen”.

„The Killers of Nibe” to opowieść o dwójce artystów z Jutlandii, którzy mają już dość tkwienia w martwych związkach. Mężczyźni chętnie pozbyliby się swoich gderających żon, by móc cieszyć się wolnością i odłożonymi przez lata oszczędnościami. Rozwody jednak kosztują. Snując rozmyślania przy kieliszku, postanawiają wynająć płatnego zabójcę z Europy Wschodniej, który rozwiąże ich kłopot raz na zawsze. Nie doceniają jednak swoich partnerek i wkrótce sami stają się celem wynajętego mordercy.

W obsadzie zobaczymy również Lenę Marię Christensen („Bracia”), Mię Lyhne („Szef wszystkich szefów”, „Zieloni rzeźnicy”), Birthe Neumann („W lepszym świecie”), Sørena Mallinga („Kochanek królowej”) oraz, znaną fanom Monty Pythona z „Żywotu Briana”, Gwen Taylor.

„The Killers of Nibe” to nie pierwsza przygoda Dorocińskiego z kinem skandynawskim. Kilka lat temu aktor zagrał w zrealizowanym częściowo w Warszawie erotycznym duńskim dramacie „Kobieta, która pragnęła mężczyzny” w reżyserii Pera Fly, ostatnio zaś pojawił się w głównej roli w serialu HBO „Pakt” – polskiej wersji norweskiej serii „Układ”.

Producentem „The Killers of Nibe” jest duńskie Miso Film. Premierę filmu zaplanowano na 25 grudnia 2016.

Fot. Kadr z serialu „Pakt”/HBO

Leave a Reply