Miś Uszatek ożyje na dużym ekranie

Mający doświadczenie w Hollywood polski animator Grzegorz Jonkajtys pracuje nad pełnometrażowym filmem o przygodach Misia Uszatka. Kultowy dla kilku pokoleń Polaków pluszak trafi na ekrany kin w 2018 roku.

Akcja filmu, którego scenariusz napisał Piotr Jasek, rozgrywać się będzie w wielkiej fabryce zabawek. Okazuje się, że źle uszyty Miś i jego klapnięte uszko dyskwalifikują zabawkę. Kontrola jakości decyduje, że ostatecznie nie trafi ona do dzieci. Miś Uszatek, Zajączek i reszta przyjaciół postanawiają się temu sprzeciwić. Co z tego wyniknie?

Projekt powstaje w bardzo oryginalnej technice łączonej. Zdjęcia realizowane są w rzeczywistej scenografii, do której następnie dokładane będą postaci animowane odwzorowujące bohaterów słynnych bajek Czesława Janczarskiego. Twórcy filmu zrealizowali zdjęcia do teasera, który pomóc ma w pozyskaniu środków na produkcję.

Zdjęcia odbywały się w hali zdjęciowej ATM Studio. Autorką scenografii jest Jagna Dobesz, autorem zdjęć jest Jakub Jakielaszek a reżyserem jest Grzegorz Jonkajtys, który jest znany m.in. z animowanego filmu „The Ark”. Obecnie Grzegorz pracuje w Industrial Light and Magic w San Francisco. Zdecydował się na prace przy Misiu Uszatku doceniając zarówno dobry scenariusz oraz pomysł na wskrzeszenie dla dzieci tej kultowej postaci.

Producentem filmu jest TFP w koprodukcji z FremantleMedia Polska. Post-produkcją zajmuje się Studio Produkcyjne Orka.

 

Leave a Reply