„Zjednoczone Stany Miłości” z festiwalowym plakatem i zwiastunem

Producenci „Zjednoczonych Stanów Miłości” Tomasza Wasilewskiego, który rywalizował będzie o Złotego Niedźwiedzia w konkursie głównym tegorocznego Berlinale, zaprezentowali materiały promocyjne filmu. W sieci pojawił się zwiastun, międzynarodowy plakat oraz kadry z nowego obrazu twórcy „Płynących wieżowców”.

„Zjednoczone Stany Miłości” to historia czterech kobiet osadzona w początkach polskiej transformacji. Rok 1990. Cztery pozornie szczęśliwe kobiety w różnym wieku łączy nieodparte pragnienie zmiany swojego życia. Agata (Julia Kijowska), młoda matka uwięziona w pozbawionym namiętności małżeństwie, szuka ucieczki w niemożliwej do spełnienia miłości. Renata (Dorota Kolak) jest nauczycielką zafascynowaną swoją młodszą sąsiadką Marzeną (Marta Nieradkiewicz) – prowincjonalną królową piękności, której mąż pracuje w RFN. Siostra Marzeny, Iza (Magdalena Cielecka), jest dyrektorką szkoły i sekretną kochanką ojca jednej z uczennic.

Odtwórczyniom głównych ról partnerują: Tomasz Tyndyk (Adam) Andrzej Chyra (Karol) i Łukasz Simlat (Jacek). Autorem zdjęć do filmu jest rumuński operator Oleg Mutu, który ma na koncie nagrodzony Złotą Palmą obraz „4 miesiące, 3 tygodnie, 2 dni”.

ZSM-plakat

„Zjednoczone Stany Miłości” to koprodukcja polsko-szwedzka. Producentem filmu jest Manana, zaś koproducentami TVP SA, Film i Väst, Common Ground Pictures. Budżet filmu wyniósł ok. 7 mln złotych, z czego 2,5 mln pochodziło z dotacji Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Jedna uwaga do wpisu “„Zjednoczone Stany Miłości” z festiwalowym plakatem i zwiastunem

Leave a Reply