Strona główna » Pierwsze zdjęcia z „Niewidzialnych” Pawła Sali

Pierwsze zdjęcia z „Niewidzialnych” Pawła Sali

przez Redakcja
niewidzialni

„Niewidzialne”- drugi film Pawła Sali, autora głośnej „Matki Teresy od kotów” jest już w trakcie postprodukcji. Po udanym okresie zdjęciowym, w montażowni zasiedli Ireneusz Grzyb z reżyserem – poinformował producent filmu firma Lightcraft. Do sieci trafiły też pierwsze zdjęcia z tej produkcji. 

„Niewidzialne” to filmowe rozwinięcie dramatu „Szwaczki” z powodzeniem wystawianego na deskach kilku polskich teatrów – pełna tragizmu, groteski i czarnego humoru historia jednego dnia pracy trzech kobiet w ponurej szwalni mieszczącej się w suterenie starej kamienicy. Szwaczki różnią się od siebie wiekiem, każda ma własny stosunek do świata i ukrywa inną, mroczną tajemnicę. W szwalni towarzyszy im Krojczy, mężczyzna po studiach filozoficznych, oraz tajemnicza nieznajoma, Maria Miracle, która twierdzi, że zapewnia możnym tego świata „siedem kluczy szczęścia”. Tym razem postanawia zejść na społeczne niziny i pomóc tym, którzy w hierarchii społecznej stoją niżej. Katalizatorem w wyjaśnieniu mrocznych tajemnic Szwaczek będzie zaciek na zagrzybionej ścianie, który w ciągu dnia powiększa się i przybiera coraz bardziej niepokojące kształty. Kolejne tragiczne sekrety ukrywa śmietnik na podwórku oraz podłoga szwalni, spod której, spomiędzy warkotu maszyn do szycia, wydobywają się ludzkie jęki, płacze i wołania…

W „Niewidzialnych” zagrali: Natalia Rybicka, Sandra Korzeniak, Halina Rasiakówna, Magdalena Popławska oraz Paweł Dobek. Za zdjęcia odpowiadał Arkadiusz Tomiak, kostiumy są dziełem Ilony Binarsch, zaś scenografia Andrzeja Halińskiego. Muzykę do filmu skomponuje Marcin Krzyżanowski, który współpracował już z Salą przy „Matce Teresie od kotów”.

Polecane wpisy:

Skomentuj