„Wszystkie nieprzespane noce” – zwiastun z Sundance

„Wszystkie nieprzespane noce” – nowy film Michała Marczaka, autora głośnego „Fuck For Forest” to jeden z dwóch polskich filmów, które zaprezentowane zostaną na tegorocznym Festiwalu Sundance.  Będący kreacyjnym dokumentem obraz Marczaka będzie miał tam swoją światową premierę. Do sieci trafił właśnie fragment promujący film.

„Wszystkie nieprzespane noce” to portret współczesnych polskich dwudziestolatków. Na dwa lata warszawskie ulice, kluby, kawiarnie i mieszkania stały się naturalnym planem zdjęciowym, w których powstała intymna opowieść o młodych ludziach.

Film jest produkcją polsko-brytyjską. Powstał w wyniku współpracy ENDORFINA studio (odpowiedzialnego m.in. za dokument „15 stron świata”) i Pulse Films (producenta m.in. „20 000 dni na Ziemi”). Koproducentami filmu są Telewizja Polska oraz Mazowiecki Fundusz Filmowy. Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, Sundance Institute, Brit Doc Circle Fund.

Na trwającym od 21 do 31 stycznia Sundance Film Festival „Wszystkie nieprzespane noce” zaprezentowane zostaną pięciokrotnie w ramach konkursu filmów dokumentalnych. Premierowy pokaz odbędzie się w sobotę, 23 stycznia, o godzinie 21.00

Leave a Reply