Trailer animowanego „Skafandra Klingerta”

W sieci pojawiła się właśnie pierwsza zapowiedź animowanego filmu o Karlu Klingercie, wrocławskim wynalazcy, który w 1797 roku, jako pierwszy na świecie, zbudował atmosferyczny skafander do nurkowania. Reżyserem krótkometrażowej animacji jest Artur Wyrzykowski.

Opis filmu:

Sześcioletnia Bi od czasu utonięcia młodszego brata panicznie boi się wody. Małego Oscara zabrała powódź, a jego ciała nigdy nie odnaleziono. Jej ojciec Karl Klingert po stracie syna zamknął się w sobie i poświęcił się pracy nad pierwszym w dziejach świata atmosferycznym skafandrem do nurkowania.

Zbliża się pierwszy pokaz skafandra. Jeśli się powiedzie, Klingert dostanie grant i z całą rodziną przeniesie się do Anglii. Bi myśli, że jej brat wciąż żyje i jeśli wyjadą, nigdy ich nie znajdzie. Wierzy, że skafander to potwór, który zawładnął jej ojcem. Z pomocą nowego przyjaciela Petera, małego łobuza znad rzeki, stara się go zniszczyć, zanim cała rodzina na zawsze wyjedzie z Wrocławia.

„Skafander Klingerta” powstaje wg scenariusza Agaty Koschmieder. Za zdjęcia odpowiada Remigiusz Wojaczek. Nad animacją czuwają Bartosz Lis i Bartosz Trojanowski. Autorem muzyki do filmu jest Łukasz Mrozik. Premierę, zapowiadanej na 25 minut, animacji zaplanowano na 2017 rok.

Więcej informacji o filmie na stronie www.skafanderklingerta.pl

 

Leave a Reply