„Niewidzialne” – nowy film reżysera „Matki Teresy od kotów”

7 listopada w Warszawie padł pierwszy klaps na planie filmu „Niewidzialne” – drugiej fabuły w karierze Pawła Sali, twórcy głośnej „Matki Teresy od kotów”.

„Niewidzialne” to filmowe rozwinięcie dramatu „Szwaczki” z powodzeniem wystawianego na deskach kilku polskich teatrów. Film opowie historię trzech kobiet nielegalnie pracujących w warszawskiej szwalni. Wcielą się w nie Hanna Śleszyńska, Jaśmina Polak oraz Sandra Korzeniak.

– Poruszający scenariusz portretuje jednostkę bezradną wobec wyzysku ze strony pracodawcy oraz pokazuje patologię w relacjach społecznych, w których brak nadziei i frustracja rodzą agresję i skrajne postawy – czytamy w opinii Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej uzasadniającej wsparcie produkcji.

W obsadzie „Niewidzialnych” znaleźli się również Aleksandra Popławska i Paweł Dobek. Za zdjęcia odpowiada Arkadiusz Tomiak, kostiumy są dziełem Ilony Binarsch, zaś scenografia Andrzeja Halińskiego. Muzykę do filmu skomponuje Marcin Krzyżanowski, który współpracował już z Salą przy „Matce Teresie od kotów”.

Film produkują Skopia Films i Lightcraft we współpracy z WFDiF oraz Telewizją Polską. „Niewidzialne” otrzymały dofinansowanie PISF w kwocie 1,8 mln złotych.

 

Leave a Reply