Juliette Binoche w anglojęzycznym debiucie Szumowskiej

Juliette Binoche zagra główną rolę w anglojęzycznym debiucie Małgośki Szumowskiej „Siostry”. Aktorka będzie także producentką filmu.

Scenariusz „Sióstr” wyszedł spod pióra Szumowskiej i opowiada o relacji dwóch sióstr, które spotykają się po latach. Jedna z nich jest Amerykanką, druga – Francuzką. To właśnie w tę ostatnią postać wcieli się Juliette Binoche, która współpracowała już z Szumowską przy filmie „Sponsoring”. Film ma być dramatem obyczajowym z elementami czarnej komedii. Przy ostatecznej wersji scenariusza Małgośka Szumowska współpracowała z amerykańskim dramaturgiem i reżyserem Neilem LaBute, mającym na swoim koncie m.in. takie tytuły, jak „Kochankowie z sąsiedztwa” czy „Zgon na pogrzebie”.

Dla reżysera, który ma filmy w obiegu, pokazuje je na festiwalach, wchodzi w międzynarodowe koprodukcje, debiut anglojęzyczny to naturalna kolej rzeczy. Jest duża presja, żeby go zrobić – i pozytywna, i negatywna. Zagraniczni partnerzy bardzo nas do tego nakłaniają. Można spróbować. Jeżeli ten film nie wyjdzie, to nie będę więcej robić filmów anglojęzycznych. Tak do tego podchodzę – mówiła reżyserka w wywiadzie dla Dużego Formatu.

„Siostry” to jeden z kilku filmowych projektów, które rozwija obecnie Małgośka Szumowska. Równolegle artystka kompletuje także obsadę do swojego kolejnego polskojęzycznego obrazu „Twarze”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *