Juliette Binoche w anglojęzycznym debiucie Szumowskiej

Juliette Binoche zagra główną rolę w anglojęzycznym debiucie Małgośki Szumowskiej „Siostry”. Aktorka będzie także producentką filmu.

Scenariusz „Sióstr” wyszedł spod pióra Szumowskiej i opowiada o relacji dwóch sióstr, które spotykają się po latach. Jedna z nich jest Amerykanką, druga – Francuzką. To właśnie w tę ostatnią postać wcieli się Juliette Binoche, która współpracowała już z Szumowską przy filmie „Sponsoring”. Film ma być dramatem obyczajowym z elementami czarnej komedii. Przy ostatecznej wersji scenariusza Małgośka Szumowska współpracowała z amerykańskim dramaturgiem i reżyserem Neilem LaBute, mającym na swoim koncie m.in. takie tytuły, jak „Kochankowie z sąsiedztwa” czy „Zgon na pogrzebie”.

Dla reżysera, który ma filmy w obiegu, pokazuje je na festiwalach, wchodzi w międzynarodowe koprodukcje, debiut anglojęzyczny to naturalna kolej rzeczy. Jest duża presja, żeby go zrobić – i pozytywna, i negatywna. Zagraniczni partnerzy bardzo nas do tego nakłaniają. Można spróbować. Jeżeli ten film nie wyjdzie, to nie będę więcej robić filmów anglojęzycznych. Tak do tego podchodzę – mówiła reżyserka w wywiadzie dla Dużego Formatu.

„Siostry” to jeden z kilku filmowych projektów, które rozwija obecnie Małgośka Szumowska. Równolegle artystka kompletuje także obsadę do swojego kolejnego polskojęzycznego obrazu „Twarze”.

Leave a Reply