Koniec zdjęć do filmu „Las. 4 rano”

Padł ostatni klaps filmu Jana Jakuba Kolskiego „Las, 4 rano”, inspirowanego książką pod tym samym tytułem. Główną rolę w filmie reżyser powierzył Krzysztofowi Majchrzakowi, zaś partnerują mu Olga Bołądź i znana z wcześniejszej produkcji Kolskiego „Serce, serduszko” nastoletnia Marysia Blandzi.

O filmie:

Kiedy poznajemy Forsta, wydaje się królem życia. Las, 4 rano kilka lat później. Na wpół zdziczały dziad leśny; zarośnięty, brudny, w łachmanach – zakłada wnyki na zwierzęta. Rozpoznajemy; to ten sam człowiek – Forst. Mężczyzna mieszka w lesie, w wybudowanej przez siebie ziemiance. Za towarzystwo ma kota i psa. Żywi się mięsem upolowanej zwierzyny, oraz resztkami zbieranymi dla niego przez Natę, prostytutkę pracującą przy nieodległej drodze. Mają dobre porozumienie, rozmawiają o literaturze i o… życiu.

Któregoś wieczoru Nata staje się ofiarą porachunków gangów. Forst wpada w rozpacz. W kilka dni po śmierci Naty, przed ziemianką Forsta staje trzynastoletnia Jadzia; żąda dla siebie opieki. Mężczyzna nie chce niczyjej obecności, próbuje odprawić Jadzię, ale ta jest uparta i nie zamierza ustąpić. Ustalają warunki. Forst przyjmuje Jadzię na dwutygodniowy okres próbny…


Plan zdjęciowy objął lokacje łódzkie (klub Spaleni Słońcem, hotel Andel’s, AMG), plac i fabrykę w Tomaszowie Mazowieckim, kopalnię piasku w Olszowej oraz liczne lokacje w lesie pod Mikołajowem.

Na ekranie obok odtwórców głównych zobaczymy również Michała Kowalskiego, Grzegorza Stelmaszewskiego, Miłosza Karbownika, Mikołaja Chroboczka, Aleksandrę Michael i trzynogiego psa Maksa.

Producentem filmu jest sam Jan Jakub Kolski, a koproducentami zespół Centrala, Centrum Technologii Audiowizualnych i K2. Produkcja jest współfinansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Premierę filmu zaplanowano na wiosnę przyszłego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *