Strona główna » Koniec zdjęć do filmu „Las. 4 rano”

Koniec zdjęć do filmu „Las. 4 rano”

przez Redakcja
las4rano

Padł ostatni klaps filmu Jana Jakuba Kolskiego „Las, 4 rano”, inspirowanego książką pod tym samym tytułem. Główną rolę w filmie reżyser powierzył Krzysztofowi Majchrzakowi, zaś partnerują mu Olga Bołądź i znana z wcześniejszej produkcji Kolskiego „Serce, serduszko” nastoletnia Marysia Blandzi.

O filmie Las 4 rano:

Kiedy poznajemy Forsta, wydaje się królem życia. Las, 4 rano kilka lat później. Na wpół zdziczały dziad leśny; zarośnięty, brudny, w łachmanach – zakłada wnyki na zwierzęta. Rozpoznajemy; to ten sam człowiek – Forst. Mężczyzna mieszka w lesie, w wybudowanej przez siebie ziemiance. Za towarzystwo ma kota i psa. Żywi się mięsem upolowanej zwierzyny, oraz resztkami zbieranymi dla niego przez Natę, prostytutkę pracującą przy nieodległej drodze. Mają dobre porozumienie, rozmawiają o literaturze i o… życiu.

Któregoś wieczoru Nata staje się ofiarą porachunków gangów. Forst wpada w rozpacz. W kilka dni po śmierci Naty, przed ziemianką Forsta staje trzynastoletnia Jadzia; żąda dla siebie opieki. Mężczyzna nie chce niczyjej obecności, próbuje odprawić Jadzię, ale ta jest uparta i nie zamierza ustąpić. Ustalają warunki. Forst przyjmuje Jadzię na dwutygodniowy okres próbny…


Plan zdjęciowy objął lokacje łódzkie (klub Spaleni Słońcem, hotel Andel’s, AMG), plac i fabrykę w Tomaszowie Mazowieckim, kopalnię piasku w Olszowej oraz liczne lokacje w lesie pod Mikołajowem.

Na ekranie obok odtwórców głównych zobaczymy również Michała Kowalskiego, Grzegorza Stelmaszewskiego, Miłosza Karbownika, Mikołaja Chroboczka, Aleksandrę Michael i trzynogiego psa Maksa.

Producentem filmu jest sam Jan Jakub Kolski, a koproducentami zespół Centrala, Centrum Technologii Audiowizualnych i K2. Produkcja jest współfinansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Premierę filmu zaplanowano na wiosnę przyszłego roku.

Polecane wpisy:

Skomentuj