„Zachowaj spokój” – kolejny polski serial od Netflixa wg Harlana Cobena

Magdalena Boczarska i Leszek Lichota zagrają główne role w serialowej adaptacji powieści Harlana Cobena „Zachowaj spokój”. To już druga, po „W głębi lasu”, polska ekranizacja bestsellera amerykańskiego pisarza.

Boczarska i Lichota wcielą się w szczęśliwe małżeństwo, Annę i Michała Barczyk. Ich syna, Adama, zagra Krzysztof Oleksyn („Rojst’97”).

Akcja sześcioodcinkowego serialu rozgrywa się na zamożnym osiedlu, gdzie pozostająca w bliskich relacjach lokalna społeczność wiedzie spokojne życie. Wszystko zmienia się, gdy osiemnastoletni Adam znika bez śladu. Niebezpieczeństwo szybko eskaluje, a zaniepokojeni rodzice robią wszystko, by chronić swoje dzieci, które u progu dorosłości postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce. Zachowaj spokój to dynamiczny, pełen zwrotów akcji thriller, który, choć nie jest kontynuacją W głębi lasu, pokaże dalsze losy kilku bohaterów z pierwszej ekranizacji Harlana Cobena. Do swoich ról powrócą Agnieszka Grochowska i Grzegorz Damięcki.

W obsadzie „Zachowaj spokój” znaleźli się także Jacek Poniedziałek, Justyna Wasilewska, Wiktoria Gorodeckaja, Bartłomiej Topa oraz aktorzy młodego pokolenia: Agata Łabno, Marta Piętka, Jakub Pruski i Mikołaj Śliwa.

– Niezwykle cieszę się z możliwości ponownej współpracy z Netflix i utalentowanymi polskimi twórcami. Mam nadzieję, że widzowie w Polsce i na całym świecie będą oczarowani zwrotami akcji w Zachowaj spokój i cieszę się, że poznają nie tylko nowych bohaterów, granych przez Magdalenę i Leszka, ale także dowiedzą się, jak potoczyły się losy Laury i Pawła po zakończeniu akcji W głębi lasu – mówi autor literackiego pierwowzoru Harlan Coben.

Serial wyreżyserują Michał Gazda i Bartosz Konopka. Scenariusz napisali Agata Malesińska i Wojtek Miłoszewski. Za produkcję odpowiada ATM Grupa. Premiera serialu na Netflix zaplanowana jest na 2022 rok.

fot. Netlix

Leave a Reply