Powstaje druga część „W lesie dziś nie zaśnie nikt”

Bartosz M. Kowalski stanie za kamerą kontynuacji swojego slashera „W lesie dziś nie zaśnie nikt”. W drugiej części ponownie zobaczymy bohaterkę graną przez Julię Wieniawę. Do obsady sequela dołączyli Mateusz Więcławek i Zofia Wichłacz.

Wyprodukowany przez Jana Kwiecińskiego pod szyldem Akson Studio „W lesie dziś nie zaśnie nikt” opowiadał o grupie nastolatków uzależnionych od technologii, która trafia na… obóz offline. Jednak ich wspólna wędrówka po lasach bez dostępu do smartfonów nie zakończy się jednak tak, jak zaplanowali to organizatorzy obozu. Młodzi ludzie zmuszeni są do walki życie z czymś, czego nie widzieli nawet w najciemniejszych zakamarkach Internetu.

Kinowa premiera filmu Kowalskiego pierwotnie planowana była na 13 marca 2020. W związku z epidemią koronawirusa i zamknięciem kin, producenci zdecydowali się udostępnić go w serwisie Netflix. 20 marca obraz trafił do polskiej videoteki serwisu, a od końca października 2020 mogą go oglądać subskrybenci w 190 krajach świata.

Teraz współscenarzystka obrazu Mirella Zaradkiewicz poinformowała w mediach społecznościowych o rozpoczęciu prac nad kontynuacją obrazu.

Tralala la la „W lesie dziś nie zaśnie 2” nadchodzi 🧟‍♀️🩸🪓

Opublikowany przez Mirellę Zaradkiewicz Wtorek, 23 marca 2021

Jak wynika z wpisu, na ekranie ponownie zobaczymy Julię Wieniawę czyli Zosię Wolską, której udało się wyjść cało z leśnej masakry. Towarzyszą jej utalentowani aktorzy młodego pokolenia – znany z serialu „Belfer” Mateusz Więcławek oraz nagrodzona Orłem za kreację w „Mieście 44” Zofia Wichłacz.

Głównym bohaterem drugiej odsłony „W lesie dziś nie zaśnie nikt” będzie Adaś (Mateusz Więcławek), młody, samotny, nieszczęśliwy policjant z małej wsi na Podlasiu. Ignorowany przez swoich kolegów oraz piękną i niezwykle pewną siebie Wanessę (Zofia Wichłacz), nieśmiały chłopak szuka swojego miejsca na świecie.

Do aktorskiej ekipy „W lesie dziś nie zaśnie nikt 2” dołączył także Andrzej Grabowski. Na ekranie pojawią się też, znani z epizodów w pierwszej części, Izabela Dąbrowska, Wojciech Mecwaldowski, Sebastian Stankiewicz i Robert Wabich. Za scenografię ponownie odpowiedzialny będzie Łukasz Trzciński, zaś zdjęcia do filmu zrealizuje Cezary Stolecki.

Premiera „W lesie dziś nie zaśnie nikt 2” zapowiedziana została na październik br. Film trafi bezpośrednio na Netflixa.

Leave a Reply