Ruszyły zdjęcia do „Głupców” Tomasza Wasilewskiego

Ruszyły zdjęcia do „Głupców” – nowego filmu Tomasza Wasilewskiego, autora „Zjednoczonych Stanów Miłości”. W głównych rolach reżyser obsadził Dorotę Kolak i Łukasza Simlata. Zdjęcia do filmu realizowane będą w Warszawie, Łodzi oraz na Półwyspie Helskim.

„Głupcy” to historia Marleny (Kolak), która mieszka na Helu ze swoim mężem Tomaszem (Simlat). Pewnego dnia Marlena otrzymuje informację z warszawskiego hospicjum dotyczącą swojego sparaliżowanego syna Mikołaja. Po wizycie w stolicy, mimo sprzeciwu Tomasza, decyduje się zabrać mężczyznę pod swój dach. Wraz z jego pojawieniem się w domu na jaw zaczynają wychodzić skrywane rodzinne tajemnice…

W filmie zobaczymy także m.in. Martę Nieradkiewicz, Tomasza Tyndyka i Katarzynę Herman. Za zdjęcia do „Głupców” odpowiada rumuński operator Oleg Mutu, który współpracował już z Wasilewskim przy „Zjednoczonych Stanach Miłości”. Za scenografię zaś Katarzyna Sobańska i Marcel Sławiński. Film produkuje Ewa Puszczyńska („Zimna wojna”) pod szyldem Extreme Emotions. Koproducentami „Głupców” są Ada Solomon z rumuńskiej microFilm i Jamila Wenske z niemieckiego Achtung Panda! Sprzedażą światową „Głupców” zajmie się New Europe Film Sales.

Fot. Dorota Kolak w filmie „Zjednoczone Stany Miłości”/materiały prasowe

Leave a Reply