Patryk Vega opowie o stadionowych bandytach

W Warszawie padł pierwszy klaps na planie kolejnej produkcji Patryka Vegi. Twórca serii „Pitbull” i „Kobiety mafii” oraz obecnej właśnie w kinach „Polityki” opowie tym razem o świecie kibiców piłkarskich i jego patologiach.

Zorganizowana przestępczość kibiców klubów polskiej piłki to ostatnimi czasy temat bardzo głośny m.in. za sprawą rozbicia przez policję gangów działających w środowiskach fanów Wisły Kraków i Ruchu Chorzów. W tym pierwszym przypadku doszło wręcz do przejęcia klubu i umocowania się kiboli w jego władzach, co ujawnił w ubiegłym roku głośny reportaż telewizji TVN. Kolejnym gangiem, który udało się rozbić w ostatnim czasie, to grupa pseudokibiców Cracovii, a za jej liderką wystawiono Europejski Nakaz Aresztowania. We wszystkich przypadkach chodzi o działania określane mianem przestępczości zorganizowanej: przemyt i handel narkotykami, pranie brudnych pieniędzy, a także pobicia i zabójstwa.

Opisane przez media doniesienia stały się podstawą scenariusza filmu, który realizuje Patryk Vega. Szczegóły tej historii na razie nie są znane. Podobnie, jak obsada filmu. Wiadomo jedynie, że w jednej z ról zobaczymy Zbigniewa Zamachowskiego, który kilka tygodni temu pochwalił się przygotowywanym projektem. W obsadzie znalazł się także Antek Królikowski, który dla roli u Vegi pozwolił ogolić się na krótko.

Zdjęcia do filmu wystartowały 5 września w Warszawie. Data planowanej premiery nie jest znana.

Leave a Reply