Twórca „Bogów” i „Najlepszego” adaptuje Remigiusza Mroza

Trwają zdjęcia do serialu „Chyłka. Zaginięcie” opartego na bestsellerowej powieści Remigiusza Mroza. Za kamerą produkcji TVN stanął Łukasz Palkowski, reżyser filmów „Bogowie” i „Najlepszy”, a także seriali „Belfer” i „Pułapka”.

Tytułowa Joanna Chyłka to doświadczona prawniczka, bohaterka powieściowego cyklu Remigiusza Mroza, który liczy obecnie już osiem tomów. Wraz ze zdobywającym prawnicze szlify Kordianem Oryńskim mierzą się ze sprawami, które na pierwszy rzut oka wydają się proste i jednoznaczne.

W „Zaginięciu” (formalnie drugi tom cyklu) z letniskowej daczy na Mazurach znika bez śladu trzyletnia Nicola. Ponieważ alarm przez całą noc był włączony, a okna i drzwi zamknięte, śledczy szybko wykluczają porwanie i zaczynają podejrzewać rodziców o zamordowanie dziecka. Chyłka podejmuje się obrony małżeństwa, któremu prokuratura stawia zarzut zabójstwa. Proces ma charakter poszlakowy…

W głównej roli zobaczymy Magdalenę Cielecką. W aplikanta Kordiana Oryńskiego wcieli się Filip Pławiak. Angelikę Szlezynger, matkę zaginionej Nikoli, zagra Katarzyna Wranke, zaś jej męża Michał Żurawski.

W obsadzie znaleźli się również m.in. Olga Bołądź, Szymon Bobrowski, Mirosław Haniszewski, Jerzy Schejbal, Artur Żmijewski, Piotr Stramowski i Jakub Gierszał.

„Chyłka” ma mieć premierę na platformie player.pl w listopadzie br.

 

Leave a Reply