Superman w roli Wiedźmina

Jak donosi branżowy serwis Variery znany z roli „Supermana” Henry Cavill wcieli się w tytułową postać w przygotowywanym własnie przez Netflixa serialu „Witcher” opartym na motywach powieściowego cyklu Andrzeja Sapkowskiego.

Showrunnerem przygotowywanej ośmioodcinkowej serii jest Lauren Schmidt Hissrich. Cztery z odcinków (w tym pilota) wyreżyserować miałby Alik Sakharov, który na swoim koncie ma pracę przy takich serialach, jak „Gra o tron”, „House od Cards”, „Marco Polo”, „Piraci” czy „Ozark”, zaś po dwa Alex Garcia Lopez („Daredevil”, „Luke Cage”) i Charlotte Brändström („Zaginiona”, „Conspiracy of Silence”). To oznacza że, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, w gronie reżyserów zabraknie Tomasza Bagińskiego.

Jestem naprawdę mega zajęty jako producent w tym sezonie i razem z Lauren i Netflixem doszliśmy do wniosku, żeby się nie teraz nie napinać. Więcej nie zdradzę  – skomentował sam zainteresowany na Facebooku. 

Udział w serialu „Witcher” będzie dla Henry’ego Cavilla powrotem na mały ekran, na którym ostatni raz wystąpił w 2010 roku w serialu „Dynastia Tudorów”. Aktora można obecnie podziwiać na ekranach kin w filmie “Mission: Impossible – Fallout.” Najbardziej znany jest jednak z roli Supermana w filmach “Człowiek ze stali”, “Batman v Superman: Świt Sprawiedliwości” i “Liga Sprawiedliwości.”

 

Leave a Reply