Fanowski „Wiedźmin” filmem pełnometrażowym!

Twórcy inspirowanej prozą Andrzeja Sapkowskiego fabuły „Pół wieku poezji później” ogłosili, że ich film będzie produkcją pełnometrażową, a prace nad nią planują ukończyć do grudnia 2018. 

Reżyserowany przez Jakuba Nurzyńskiego „Pół wieku poezji później” to przygotowywany od 2015 roku fanowski film zrealizowany w świecie Wiedźmina. Choć produkcja ma charakter niekomercyjny i powstaje z inicjatywy fanów prozy Sapkowskiego dzięki funduszom zebranym w kampaniach crowdfundingowych, to całość zapowiada się bardzo profesjonalnie. W obsadzie zobaczymy znanych polskich aktorów m.in. Mariusza Drężka („Rezerwat”), Magdalenę Różańską („Dziewczyna z szafy”) i Kamilę Kamińską. Na ekranie pojawi się także Zbigniew Zamachowski, który ponownie wciela się w rolę słynnego barda Jaskra, którego zagrał w ekranizacji Wiedźmina autorstwa Marka Brodzkiego.

Akcja filmu rozgrywać się będzie ćwierć wieku po pogromie rivijskim – ostatnich wydarzeniach znanych z literackiej Sagi o Wiedźminie. Kaer Morhen, stare siedliszcze wiedźminów z cechu Wilka zostaje zaatakowane. Napaści przewodzi potężny wojownik – Agaius. Parę lat później z Aretuzy, świeżo odbudowanej szkoły czarodziejek, ucieka Ornella, podejrzewana o odnalezienie legendarnej Księgi Alzura. W pościg za renegatką rusza Triss Merigold. Z pomocą ma jej przyjść stary bard Jaskier, jego bękarci syn, Julian oraz poszukujący zemsty Lambert, ostatni zabójca potworów.

Pierwotnie twórcy planowani film krótkometrażowy. Z czasem projekt rozrósł się do 60 minut, a jego premierę zapowiadano na czerwiec 2018. Najnowsze informacje są takie, że obraz będzie pełnym metrażem, a prace nad nim mają zostać ukończone do końca bieżącego roku.

By do tego doszło, twórcy nadal jednak poszukują kwoty ok. 25 tys. złotych, która pozwoli domknąć budżet projektu i pokazać światu trwający ok. 80 minut wiedźmiński obraz. 

Leave a Reply