Doda producentką scenariusza Smarzowskiego?

Dorota „Doda” Rabczewska pochwaliła się na Instagramie zdjęciem scenariusza filmu „GROM„, który wyprodukuje wspólnie ze swoim biznesowym partnerem Emilem Stępniem. Autorem liczącego już kilkanaście lat skryptu jest Wojtek Smarzowski. On sam odcina się od informacji o planowanej produkcji.

Jednostka specjalna GROM czyli Grupa Reagowania Operacyjno-Mobilnego powołana do życia została w 1990 roku. Za jej twórców uznawani są gen. Sławomir Petelicki i ówczesny minister spraw wewnętrznych Krzysztof Kozłowski. W 1995 r. jednostka przyjęła za patrona „cichociemnych” – legendarnych komandosów, spadochroniarzy Armii Krajowej. Żołnierze GROM brali udział w misjach na Haiti, w Sławonii, Kosowie, Afganistanie, Zatoce Perskiej i w Iraku.

Opowiadający m.in. o pierwszych latach istnienia jednostki scenariusz „GROM” to tekst, który Smarzowski napisał jeszcze przed realizacją „Domu Złego”. Powstawał na zlecenie. Początkowo jako 13-odcinkowy serial, wzorowany na „Kompanii braci”. Ostatecznie scenariusz przybrał formę dwuczęściowego filmu fabularnego, nie udało się jednak zgromadzić funduszy na jego realizację.

Producentem planowanego filmu miał być Dariusz Pietrykowski. Ostatecznie jednak niezrealizowany scenariusz trafił w ręce spółki Gladio, należącej m.in. do Agnieszki Petelickiej, wdowy po generale Petelickim, szefie GROM-u. To właśnie od spółki Gladio scenariusz nabyli Doda i Emil Stępień. Podpisy sprzedających i kupujących można dostrzec na prezentowanej fotografii. 

Reżyserem będzie inne wielkie nazwisko. Ruszamy z produkcją filmu o tej wspaniałej jednostce już na początku nowego roku – napisała Doda na FB po tym, gdy pytany o informacje o filmie Wojtek Smarzowski odciął się od udziału w planowanym przedsięwzięciu.

 

Leave a Reply