„Kruk” – kryminalny serial od twórcy „Jestem mordercą”

Maciej Pieprzyca wyreżyseruje dla Canal+ kryminalny serial „Kruk. Szepty słychać po zmroku” według scenariusza Jakuba Korolczuka. Będzie to kolejna po „Belfrze” produkcja stacji, której akcja rozgrywa się na polskiej prowincji. Pierwszy klaps na planie padnie w październiku. 

W Białymstoku dochodzi do porwania nastoletniego chłopca. Śledztwo prowadzi inspektor z wydziału kryminalnego Adam Kruk (w tytułowej roli Michał Żurawski), który zostaje oddelegowany z Łodzi. Po latach wraca do miasta, w którym spędził swoje dzieciństwo i dorastał. Na miejscu okaże się, że Kruk będzie musiał się zmierzyć nie tylko ze sprawą porwania, ale także z ciemną stroną swojej przeszłości.

Oprócz Żurawskiego w obsadzie „Kruka” znajdą się także: Cezary Łukaszewicz, Katarzyna Wajda, Andrzej Zaborski oraz Anna Nehrebecka. Pomysłodawcą i scenarzystą serialu jest Jakub Korolczuk, współscenarzysta filmu „Życie po życiu” z Christiną Ricci i Liamem Neesonem. Za zdjęcia odpowiada Jan Holoubek, a za produkcję – Piotr Dzięcioł i Łukasz Dzięcioł z Opus Film.

Na zdjęciu: Michał Żurawski w filmie „Jestem mordercą”, fot. Next Film

 

Leave a Reply