Marta Nieradkiewicz w serialu twórców „Dextera” i „Kości”

Jesienią na antenie AXN swoją premierę będzie miał sensacyjny serial „Ultraviolet„, za produkcję którego odpowiadają Wendy West („Dexter”) i Barry Josephson („Kości”). W roli głównej zobaczymy Martę Nieradkiewicz.

Wyróżniona w tym roku Nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego dla najbardziej obiecującej młodej polskiej aktorki Marta Nieradkiewicz wcieli się w trzydziestoletnią Olę Serafin, którą osobiste przejścia zmusiły do opuszczenia Londynu i powrotu do rodzinnej Łodzi. Pewnej nocy, prowadząc samochód, będzie świadkiem tragicznego zdarzenia. Policja uzna je za samobójstwo i zamknie dochodzenie. Dziewczyna zdecyduje się rozwiązać sprawę na własną rękę i będzie szukać pomocy w internecie. W efekcie przyłączy się do prowadzonej przez Tomka Molaka (Michał Żurawski) grupy Ultraviolet składającej się z detektywów-amatorów, którzy rozwiązują sprawy trudne do wyjaśnienia dla policji.

Matkę głównej bohaterki Annę Serafin zagra Agata Kulesza, a jej przyjaciela Henryka Bąka Marek Kalita. W rolę policjanta Michała Holendra z łódzkiego wydziału zabójstw i terroru kryminalnego wcieli się Sebastian Fabijański, natomiast Bartłomiej Topa zagra Waldemara Kraszewskiego, komendanta wojewódzkiej komendy policji w Łodzi.

Scenariusz 10-odcinkowego serialu napisali wspólnie Igor Brejdygant, Agnieszka Pilaszewska, Błażej Dzikowski, Filip Kasperaszek i Paulina Murawska. Za reżyserię odpowiedzialni są Jan Komasa i Sławomir Fabicki.

Fot. Marta Nieradkiewicz w serialu „Pakt”/HBO Polska

Leave a Reply