Twórca „Uwikłania” zekranizuje powieść Katarzyny Bondy

Reżyser Jacek Bromski przeniesie na ekran powieść Katarzyny Bondy „Pochłaniacz”. Film wyprodukuje Akson Studio.

Obraz zapowiadany jest jako psychologiczny thriller. Jego akcja rozgrywać się będzie na Wybrzeżu w 2014 roku. Kawecki, lokalny przestępca-biznesmen działający na styku polityki i biznesu, chroniony przez polityków, czuje się bezkarny. Jego antagonistą jest wysoki oficer Centralnego Biura Śledczego, który aby znaleźć dowody przestępczej działalności Kaweckiego podejmuje ryzykowną grę na granicy prawa.

Wydany w 2014 roku „Pochłaniacz” to pierwsza powieść z serii tetralogii kryminalnej „Cztery żywioły Saszy Załuskiej” autorstwa Katarzyny Bondy. Powieść wyróżniono Nagrodą Czytelników Wielkiego Kalibru 2015. Film będzie kolejną ekranizacją polskiej literatury kryminalnej w dorobku Jacka Bromskiego. Reżyser ma już na swoim koncie adaptację bestsellerowego „Uwikłania” Zygmunta Miłoszewskiego.

Produkcję filmu kwotą 3 mln złotych wsparł Polski Instytut Sztuki Filmowej. Zdaniem ekspertów PISF „Pochłaniacz”, to „projekt dobrze rokujący jeśli chodzi o szansę na powstanie interesującego kina gatunkowego i sukces frekwencyjny w kinach”.

Producentem filmu będzie Akson Studio, w którym zrealizowane zostały m.in. „Powidoki”, „Wałęsa. Człowiek z nadziei” i „Katyń” Andrzeja Wajdy, „Miasto 44” Jana Komasy czy „Bez wstydu” Filipa Marczewskiego.

Termin rozpoczęcia zdjęć do „Pochłaniacza” i planowana obsada filmu na razie nie są znane.

 

Leave a Reply