„Zimna wojna” wg Pawlikowskiego

Ruszyły zdjęcia do nowego filmu Pawła Pawlikowskiego „Zimna wojna”. Na ekranie zobaczymy m.in. Tomasza Kota, Joannę Kulig, Borysa Szyca i Agatę Kuleszę.

Nowy film twórcy oscarowej „Idy” to opowieść o trudnej miłości uwikłanej w tryby historii. Akcja „Zimnej wojny” toczyć się będzie w latach 50. i 60. XX wieku w Polsce, Niemczech, Jugosławii i Francji. Bohaterowie filmu to członkowie słynnego zespołu pieśni i tańca zapraszanego na występy na całym świecie.

Zdjęcia do „Zimnej wojny” kręcone będą m.in. w Łodzi, Wrocławiu, Legnicy i Jeleniej Górze. Realizacja filmu potrwa około roku, bowiem prezentowana w nim historia obejmuje wszystkie pory roku.

Producentami „Zimnej wojny” są studio Opus Film i brytyjski Apocalypso Pictures. Budżet filmu Pawła Pawlikowskiego szacowany jest na ponad 18 mln zł. Producenci otrzymali dofinansowanie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w wysokości 3 mln zł.

Fot. Flickr/cc-by-sa-2.0

Jedna uwaga do wpisu “„Zimna wojna” wg Pawlikowskiego

  1. będzie tam jeszcze młoda i piękna Katarzyna Ciemniejewska . finalistka eurowizji dla młodych tancerzy- obecnie tancerka w zespole Mazowsze

Leave a Reply