Twórcy „Córek dancingu” zrealizują musical inspirowany twórczością Davida Bowiego

Twórcy przebojowych “Córek dancingu” Agnieszka Smoczyńska i Robert Bolesto otrzymali prestiżowy grant Sundance Institute na projekt post-industrialnego musicalu science-fiction „Deranged” na motywach wydanego w 1995 roku albumu „1.  Outside” Davida Bowiego.

Kultowy album opowiada historię dwupłciowego detektywa Nathana Adlera wynajętego przez Departament Sztuki i Zbrodni, by przeprowadzić śledztwo w sprawie zabójstwa trzynastoletniej dziewczyny. Jego celem jest odpowiedź na pytanie, czy piękne morderstwo może być sztuką?

Filmowa space-opera zbudowana zostanie na muzycznym szkielecie, a wszystkie piosenki z płyty „1. Outside” mają być odtworzone zgodnie z chronologią albumu. Dzieło Smoczyńskiej i Bolesto trwać będzie więc dokładnie tyle, ile płyta – 73 minuty i 36 sekund.

Wśród swoich inspiracją twórcy „Córek dancingu” w rozmowie z Wirtualną Polską wymieniają “Zagubioną autostradę” Davida Lyncha, „Siedem” Davida Finchera i filmy Davida Cronenberga.

Na efekty prac Smoczyńskiej i Bolesto poczekamy niestety kilka lat. Póki co „Córki dancingu” od 1 lutego ruszają na podbój amerykańskich kin.

Leave a Reply