Krzysztof Skonieczny zekranizuje „Ślepnąc od świateł” Jakuba Żulczyka

HBO wyprodukuje sześcioodcinkowy serial „Ślepnąć od świateł” oparty na głośnej powieści Jakuba Żulczyka pod tym samym tytułem. Za reżyserię serii odpowiadać będzie twórca „Hardkor Disko” Krzysztof Skonieczny.

„Ślepnąć od świateł” to historia młodego chłopaka, który przyjechał z Olsztyna do Warszawy na studia na ASP. Los sprawił, że został handlarzem kokainy. W dzień śpi, w nocy odbywa samochodowy rajd po mieście, rozprowadzając towar, ale także bezwzględnie i brutalnie ściągając od dłużników pieniądze, przy pomocy odpowiednich ludzi. Jego klientów, zamożnych przedstawicieli elity finansowej i kulturalnej, łączy przekonanie, że: Kokaina i alkohol kochają cię najbardziej na świecie.

slepnac od swiatel

– Moim skromnym zdaniem tak pięknej, wnikliwej, brudnej, prawdziwej i brutalnej zarazem epopei o Warszawie (w ogóle o Mieście) nie było co najmniej od czasów “Złego” Tyrmanda – pisał o książce Żulczyka Skonieczny na swoim blogu bezpośrednio po jej premierze w 2014 roku. Wówczas też powstał pomysł, by przenieść powieść na ekran, a zafascynowany „Ślepnąc od świateł” aktor i reżyser zdecydował się nagrać ją w formie audiobooka.

Scenariusz autorstwa Skoniecznego i Żulczyka trafił w ręce producentów z HBO, którzy zdecydowali o wejściu w tę produkcję. Zdjęcia mają ruszyć na jesieni.

Leave a Reply