Pierwszy plakat „Another Day of Life”

Platige Image zaprezentowało pierwszy plakat promujący film „Another Day of Life” – animowaną opowieść opartą na książce legendarnego polskiego korespondenta wojennego Ryszarda Kapuścińskiego. 

Będący hiszpańsko-polską koprodukcją obraz „Another Day of Life” to historia reportera szukającego prawdy o wojnie, który podczas śmiertelnie niebezpiecznej podróży przez Angolę napotka sytuacje i zdarzenia zmuszające go do zmiany podejścia do pracy i życia.

ADoL-poster

Akcja filmu rozgrywa się w ciągu trzech miesięcy 1975 roku spędzonych przez Kapuścińskiego w szarpanym wojną kraju. Podczas wyprawy reporter zdaje sobie sprawę, że jest świadkiem wydarzeń, których znaczenie będzie wymagać wyjścia poza rolę obserwatora. By opowiedzieć historię Angoli sam będzie musiał przejść głęboką przemianę. Jej efektem jest książka „Jeszcze dzień życia”, stanowiąca świadectwo jego ponownych narodzin zarówno jako pisarza jak i człowieka.

Wyreżyserowany wspólnie przez Raúla De La Fuente i Damiana Nenowa obraz łączy w sobie animację ze zdjęciami dokumentalnymi. Realizacja „Another Day of Life” kosztowała 6,1 mln euro. Film będzie gotowy w pierwszym kwartale 2017 roku.

Leave a Reply