Ruszają prace nad “Człowiekiem z magicznym pudełkiem” Bodo Koxa

W drugiej połowie roku padnie pierwszy klaps na planie nowego filmu Bodo Koxa „Człowiek z magicznym pudełkiem”. Za produkcję odpowiada Alter Ego Pictures mające na swoim koncie głośne „Płynące wieżowce”.

„Człowiek z magicznym pudełkiem” to osadzona w niedalekiej przyszłości historia 30-letniego Adama pozbawionego pamięci przez służby specjalne. Wprowadza się do opuszczonej kamienicy i zaczyna pracę jako sprzątacz w jednym z najwyższych biurowców w Warszawie. Tam poznaje 25-letnią Gorię, dziewczynę z wyższej zony, w której z miejsca się zakochuje. Goria nie jest obojętna na jego urok, jednak z racji różnicy klasowej, zanim zacznie się z nim spotykać, długo trzyma Adama na dystans. Podczas porządków Adam znajduje w mieszkaniu stare, ale działające radio z lat 50. XX wieku. Słuchając starych przebojów Adam niespodziewanie zaczyna podróżować w czasie. Podczas jednej z sesji „utyka” w roku 1952. Goria, zdając sobie sprawę, że straciła prawdziwą miłość, postanawia odszukać Adama w przeszłości.

Bodo Kox przez lata zapracował sobie na miano jednego z najważniejszych i najbardziej wyrazistych autorów polskiego kina niezależnego. Zrealizowany przez niego w 2012 roku profesjonalny debiut kinowy „Dziewczyna z szafy” spotkał się z bardzo przychylnym przyjęciem ze strony widzów i krytki. Za scenariusz „Człowieka z magicznym pudełkiem” otrzymał w ubiegłym roku wyróżnienie w organizowanym w Cannes międzynarodowym konkursie ScripTeast im. Krzysztofa Kieślowskiego.

Pierwszy klaps na planie „Człowieka z magicznym pudełkiem” padnie w drugiej połowie 2016 roku. Za zdjęcia do filmu będzie odpowiadał Arkadiusz Tomiak, scenografię zaprojektuje Wojciech Żogała, a kostiumy – Katarzyna Adamczyk. Obraz zrealizowany zostanie jako koprodukcja polsko-włosko-brytyjska. Ze strony polskiej nad filmem czuwać będą Izabela Igel i Roman Jarosz z Alter Ego Pictures. Szacowany budżet „Człowieka z magicznym pudełkiem” to 5,5 mln złotych. Produkcja otrzymała dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kwocie 2 mln złotych. Premiera filmu planowana jest na jesień 2017 roku.

 

Leave a Reply