Magdalena Boczarska jako Wisłocka

Magdalena Boczarska zagra główną rolę w filmowej biografii najsłynniejszej polskiej seksuolożki Michaliny Wisłockiej. Film „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” wyreżyseruje Maria Sadowska.

Zmarła w 2005 roku Michalina Wisłocka zajmowała się leczeniem niepłodności i antykoncepcją, była współzałożycielką Towarzystwa Świadomego Macierzyństwa, kierowała Pracownią Cytodiagnostyczną Towarzystwa Planowania Rodziny. W pamięci Polaków zapisała się jednak przede wszystkim jako autorka „Sztuki kochania”. Opublikowana w 1976 roku książka była pierwszym poradnikiem seksuologii w krajach Układu Warszawskiego. Wisłocka wykorzystała w niej swoje 15-letnie doświadczenia z badań i rozmów z pacjentami. Opisywała metody antykoncepcji, pozycje i zabawy seksualne. Książka rozeszła w ponad 7 milionach egzemplarzy. Film ma opowiadać historię jej powstawania. Akcja rozgrywać się będzie od końca lat czterdziestych do połowy lat siedemdziesiątych.

Magdalena Boczarska zasłynęła tytułową rolą w filmie Jana Kidawy Błońskiego „Różyczka”, która przyniosła jej Nagrodę dla Najlepszej Aktorki na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Scenariusz „Sztuki kochania” wyszedł spod pióra autora skryptu „Bogów” Krzysztofa Raka. Obraz wyreżyseruje Maria Sadowska. Producentami filmu są Piotr Woźniak-Starak oraz Krzysztof Terej. Za zdjęcia do filmu odpowiadał będzie Michał Sobociński.

 

Leave a Reply