Śpiewająca Kinga Preis w zwiastunie „Córek Dancingu”

25 grudnia trafi na ekrany kin debiut  Agnieszki Smoczyńskiej „Córki Dancingu” wypełniony rytmiczną muzyką zespołu Ballady i Romanse oraz współczesnymi wersjami najpopularniejszych szlagierów lat 70. i 80. – od „Byłaś serca biciem” Andrzeja Zauchy i „Bananowego songu” grupy Vox po nieśmiertelne „I Feel Love” Donny Summer w brawurowym wykonaniu samej Kingi Preis.

O filmie:

Dwie nastolatki – Srebrna i Złota – lądują w środku świata warszawskich dancingów lat 80., tętniącego muzyką, mieniącego się światłami neonów i blaskiem cekinów. Dołączają do muzyków zespołu Figi i Daktyle, z dnia na dzień stając się sensacją nocnego życia stolicy. Pochłonięte przez miłość i rodzące się namiętności, na chwilę zapominają o swojej prawdziwej naturze. Ale wystarczy jedno złamane serce, by sytuacja wymknęła się spod kontroli…

W rolach głównych – dwie niezwykle uzdolnione aktorki młodego pokolenia: Michalina Olszańska i Marta Mazurek. Wspierają je gwiazdy polskiego kina w nowych, zaskakujących wcieleniach – Kinga Preis jako królowa sceny disco, Magdalena Cielecka w odważnej roli striptizerki o pseudonimie Boskie Futro, rozgrzewająca do czerwoności bywalców PRL-owskich dancingów i Jakub Gierszał jako wirtuoz basowego brzmienia.

„Córki Dancingu” w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej uhonorowane zostały nagrodą dla Najlepszego Debiutu Reżyserskiego 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni, a ponadto otrzymały Nagrodę za Najlepszą Charakteryzację (odpowiadali za nią Janusz Kaleja i Tomasz Matraszek). W ręce Agnieszki Smoczyńskiej trafiła także Kryształowa Gwiazda Elle.

Leave a Reply