Olga Bołądź w zwiastunie filmu „Słaba płeć”

Wraz z początkiem Nowego Roku, 1 stycznia 2016 roku na ekranach kin pojawi się romantyczna komedia „Słaba płeć” w reżyserii Krzysztofa Langa.

Bohaterką nowego filmu twórcy „Śniadania do łóżka” jest Zośka (Olga Bołądź) – atrakcyjna, wykształcona dziewczyna z małego miasteczka, która pnie się po szczeblach sukcesu w warszawskiej korporacji. Zamiast luksusowego apartamentu – kawalerka na kredyt, zamiast prestiżowej pracy – użeranie się z szefem burakiem, zamiast szczęśliwego życia – udawanie kogoś, kim nie jest. Pewnego dnia Zośka zalicza twarde lądowanie. Oszukana przez szefa traci pracę i reputację. Ten otrzeźwiający kubeł zimnej wody budzi ją z plastikowego korpo-snu i zmusza do działania. Ale to już nowa Zośka – silna kobieta, która chce wziąć z życia to, co jej się należy: miłość, przyjaźń, szacunek i satysfakcjonującą pracę. A przy okazji ukarać byłego szefa kanciarza i złowić dorodny okaz prawdziwego faceta. Słaba płeć? Serio?

Obok Olgi Bołądź na ekranie zobaczymy m.in. Piotra Adamczyka, Marietę Żukowską, Katarzynę Figurę, Piotra Głowackiego, Mariana Dziędziela, Annę Dereszowską i Janusza Chabiora. Scenariusz filmu powstał w oparciu o powieść Katarzyny Grygi „Suka”. Autorem zdjęć jest brytyjski operator Michael Coulter, nominowany do Oscara za zdjęcia do filmu „Rozważna i romantyczna”.

Leave a Reply