Wiedźmin. Bagiński łączy siły z Hollywood

Planowany przez Tomasza Bagińskiego film o Wiedźminie powstanie z myślą o rynkach międzynarodowych. Obraz planowany jest jako początek serii, zaś koproducentem filmu została firma Sean Daniel Company mająca na swoim koncie serię „Mumia”.

Fabuła filmu oparta będzie na motywach opowiadań Andrzeja Sapkowskiego „Wiedźmin” i „Mniejsze Zło” z tomu „Ostatnie życzenie„. Nad scenariuszem filmu, a także jego kontynuacją filmową i telewizyjną, wraz z Tomkiem Bagińskim pracuje doświadczona hollywoodzka scenarzystka Thania St. John, mająca na swoim koncie seriale „Grimm”, „Chicago Fire” czy „Buffy: Postrach wampirów”. W tytułową postać wcieli się aktor anglojęzyczny. Obecnie trwają rozmowy z kilkoma kandydatami do tej roli.

– Atuty „Wiedźmina” to unikalny świat, unikalny bohater, unikalny język, jakim to zostało napisane. To znakomity przykład takiej literatury, której w Polsce jest okrutnie mało. Dobrej literatury rozrywkowej. Gdybyśmy mieli więcej takich książek, jak „Wiedźmin” to mielibyśmy zapewne więcej filmów i bohaterów rozpoznawalnych na świecie, i gier – mówił jakiś czas temu w wywiadzie na łamach legalnakultura.pl Tomasz Bagiński.

Budżet filmu oscylować ma między 20 a 30 mln dolarów. Zdjęcia kręcone będą w Europie Środkowo-Wschodniej. „Wiedźmin” przeznaczony będzie do dystrybucji światowej, a jego premiera planowana jest na rok 2017. Producentami z ramienia Platige Films są Jarosław Sawko i Piotr Sikora, a ze strony SDC Sean Daniel oraz Jason Brown.

Leave a Reply